Iba sedem väčších transakcií na realitnom trhu sa v druhej polovici minulého roka zrealizovalo na Slovensku. Ich celkovú hodnotu odborníci spo ločnosti JLL vyrátali na 65 miliónov eur. Za celý rok 2020 pritom dosiahli realitné investície úroveň 520 miliónov eur, takže za druhý polrok sa z toho uskutočnenilo len 12 percent.

V druhej polovici minulého roka prebehol predaj dvoch susedných kancelárskych budov skupine Intrade Group v Košiciach. V Bratislave CPI Property Group dokončila predaj budovy na rohu Poštovej a Obchodnej (budova bývalého hotela Palace a kina Časík), dnes známej najmä vďaka nájomcom ako FitInn a VÚB Banka. Novým majiteľom tejto kancelárskej budovy triedy B sa stala skupina Amigal Group, ktorá tak doplnila svoje čoraz viac sa zväčšujúce portfólio starších budov v centre mesta.

Predávalo sa aj v industriálnom sektore

Jednou z prvých ukončených transakcií uzatvorených v roku 2020 v industriálnom sektore bol predaj paneurópskeho portfólia zloženého z 28 logistických parkov o výmere vyše milióna metrov štvorcových priemyselnej plochy.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa