Známe nákupné centrum Aupark v Bratislave mení majiteľa. Aktuálny vlastník Unibail-Rodamco-Westfield vedie finálne rozhovory o predaji, informoval index.sme.sk. Cena sa údajne vyšplhá k rekordným výškam. Má to byť viac, ako dal v roku 2014 finančník Peter Korbačka za Euroveu, čo bolo vyše 360 miliónov eur.

Ide o druhú zmenu majiteľa

V prípade Auparku ide už o druhú zmenu majiteľa. Dnes tretie najväčšie nákupné centrum na Slovensku s rozlohou 58-tisíc štvorcových metrov postavil v rokoch 2000 až 2001 developer HB Reavis. Už štyri roky nato predal polovicu centra spoločnosti Unibail-Rodamco-Westfield (URW) za 75 miliónov eur.

Následne v roku 2011 HB Reavis posunul tejto realitnej spoločnosti so sídlom v Paríži aj druhú polovicu Auparku za 151 miliónov eur.

Spoločnosť potom investovala do tri roky prebiehajúcej modernizácie bratislavského Auparku spolu vyše 20 miliónov eur. Ešte v roku 2015 výkonný riaditeľ URW pre strednú Európu a Rakúsko Arnaud Burlin v rozhovore pre TREND odmietal, že by chceli  ukončiť biznis v Bratislave. Tvrdil, že obchodné centrum nepredajú ani nepremenujú. „S Auparkom sme veľmi spokojní,“ povedal.

TOP 100
Neprehliadnite

Párty sa končí. Po rokoch rastu hodnota firiem najbohatších Slovákov a Čechov klesla

Kupcom by mala byť Wood & Company

Portál index.sme.sk zverejnil aj to, že centrum by teraz mala kúpiť investičná skupina Wood & Company. Cena by vraj mala porásť až na pol miliardy eur. Zatiaľ sa ku kúpe odmietli vyjadriť.

 „V spoločnosti Wood & Company priebežne vyhodnocujeme rôzne investičné príležitosti. Ale ako iste chápete, nekomentujeme akékoľvek prebiehajúce alebo potenciálne obchodné transakcie,“ citoval portál Martina Šmiguru, investičného riaditeľa Wood & Company.

Viac neprezradila ani spoločnosť Unibail-Rodamco-Westfield.