Bratislavské Dulovo námestie by sa mohlo zmeniť na nový prívetivý priestor, sľubujú si to architekti a Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB). Ako predstavuje MIB na facebooku, nový projekt by mal miesto zmeniť na príjemný bezbariérový pobytový priestor pre všetky generácie. Zanedbaná východná časť „Duláku“ by sa z autami obkľúčenej časti Bratislavy mohla zmeniť.

Bezpečnosť cyklistov aj úprava parkovania

Projekt sľubuje zvýšenie bezpečnosti cyklistov aj úpravu parkovania. „Štúdia vychádza z dát, ktoré vzišli z participatívneho procesu, do ktorého sa zapojilo vyše 900 ľudí. Požiadavky miestnych obyvateľov sme tak pretavili priamo do tohto návrhu,“ uvádza MIB.

Najvýraznejšou zmenou by malo byť presunutie parkovacích miest bližšie k Trenčianskej ulici, pričom ich počet sa zvýši o dve miesta. Na voľnej ploche má vzniknúť priestor s lavičkami a zeleň, nové osvetlenie. Zmenou podľa MIB prejde aj súčasná cyklotrasa, ktorá má byť zjednotená do obojsmerného pruhu. Architekti rátajú aj s budúcou električkovou traťou po Košickej ulici.

Finalizácia projektu

Ako ďalej informuje MIB, do konca roka chcú architekti sfinalizovať projektovú dokumentáciu, so samotnou výstavbou by sa teda mohlo začať po tom, ako sa podarí získať potrebné povolenia a obstará sa zhotoviteľ.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke zľava podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (obidvaja Sme rodina) počas tlačovej konferencie na tému - Nájomné byty sú realitou - Vznik agentúry štátom podporovaného nájomného bývania a zisťovanie reálneho záujmu občanov 14. júla 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Slovensko štartuje projekt podpory nájomného bývania. Zatiaľ počíta s 40-tisíc bytmi