S búracími prácami na hlavnej časti bývalého Domu odborov Istropolis v Bratislave sa začalo v januári tohto roka, informuje portál asb.sk

Realizácia nového Istropolisu

„Naplno pokračujeme v projekčných prácach a v prípravách na realizáciu Nového Istropolisu v predstavenom zámere, aktuálne pracujeme na územnom rozhodnutí, ktoré chceme získať v priebehu roka 2023,“ uviedol pre ASB výkonný riaditeľ Immocapu Martin Šramko. Dodal tiež, že spoločnosť plánuje stretnutia s občanmi, na ktorých chce verejnosti predstaviť podobu projektu aj informovať o aktuálnom postupe prác.

Objekt Domu detí a mládeže je už na povrchu odstránený, asanácia má byť ukončená do konca tohto roka. Postupne sa demontuje aj výšková budova. Developer upozorňuje, že práce prebehnú s ohľadom na susedných obyvateľov.

Verejná súťaž pod záštitou štátu

Na mieste Istropolisu by malo vzniknúť Národné kultúrne a kongresové centrum (NKKC), k čomu po novom povedie verejná súťaž pod záštitou štátu. Immocap intenzívne rokuje o podpore vzniku NKKC s verejnými inštitúciami, ako aj s Ministerstvom dopravy a výstavby SR a s renomovanými zahraničnými investormi.

Ak by záujem zo strany štátu padol, firma má pripravený aj druhý variant. V pláne je zachovanie kultúrnej funkcie objektu, kde by sa nachádzala sála s minimálnou kapacitou 1 650 miest na sedenie, k čomu ju zaväzuje zmluva s mestskou časťou Nové Mesto. V prípade nesplnenia podmienky, hrozí spoločnosti pokuta 5 miliónov eur.

Ďalšie dôležité správy

Rymice, cestopis, cestovanie, ľudová stavba,chalupa
foto: Ján Dzúr
uverejnené: Šarm č.27/2007
pôvodný súbor:Rymice 3.eps
Neprehliadnite

Záujem o chaty a chalupy tento rok klesol o 20 až 30 percent