Samospráva Partizánskeho plánuje zabezpečiť obnovu Námestia SNP a Parku J. A. Baťu. Investíciu odhadla na viac ako 1,2 milióna eur a nadväzuje na zbúranie výškovej budovy a architektonickú súťaž.

Cesty aj chodníky

,,Investícia počíta s rekonštrukciou komunikácie a chodníkov lemujúcich Park J. A. Baťu v severnej časti - na Jesenského ulici, severnej vetvy Námestia SNP a Nábrežnej ulice," konkretizovala radnica v oznámení, ktoré zverejnila vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Po zrekonštruovaní komunikácií a chodníkov sa podľa nej zvýši bezpečnosť, plynulosť i komfort pre všetkých účastníkov cestnej premávky v území.

Miliónové náklady

,,Ide o dĺžku približne jeden kilometer s tým, že ideme aj do konštrukčných vrstiev vozovky, podložia a rekonštrukcia sa dotkne aj chodníkov. Čaká nás aj cyklochodník v tejto časti mesta v dĺžke jeden kilometer a ďalšie úpravy parku," konkretizoval pred časom primátor Jozef Božik. Projekt počíta i s odvodnením jednotlivých komunikácií a chodníkov a výmenou osvetlenia v priestore komunikácie okolo parku.

Náklady na rekonštrukciu radnica odhadla na 1 271 284,34 eura bez dane z pridanej hodnoty (DPH), ako kritérium na výber víťaza verejnej súťaže určila najnižšiu ponúknutú cenu. Na obnovu námestia a parku vyčlenila samospráva v tohtoročnom rozpočte mesta sumu 1,8 milióna eur.

Ďalšie dôležité správy

EBE 46 Mexiko - Na snímke stavební robotníci sa vezú na kovovom nosníku visiacom na žeriave na stavenisku obytnej výškovej budovy v mexickej metropole Mexiku v piatok 17. júna 2022. FOTO TASR/AP

Construction workers ride on a metal beam hanging from a crane at the construction site of a residencial high rise building in Mexico City, Friday, June 17, 2022. (AP Photo/Marco Ugarte)
Neprehliadnite

Stavebná produkcia v eurozóne klesla prvýkrát za štvrťrok, medziročne však stále stúpa