Česká developerská spoločnosť Sekyra Group Real Estate spojila sily s rakúskou CA Immo International pri bratislavskom 101384 target=blank>polyfunkčnom projekte Starohorská. Obe firmy uzavreli dohodu o spoločnom podniku, ktorý bude pripravovať a realizovať výstavbu v centre Bratislavy vedľa sídla Národnej banky Slovenska.

Budova na Starohorskej by mala po dokončení zahŕňať 34 600 m2 komerčných a rezidenčných plôch. Bude sa tu nachádzať 270 bytov, 10 200 m2 kancelárií a 3 000 m2 obchodných plôch. Obchody a služby budú na prvom a druhom nadzemnom podlaží, potom kancelárie a na vyšších poschodiach budú byty v strednej a vyššej cenovej hladine. Pre parkovanie bude k dispozícií 500 parkovacích státí. Zastavaná plocha pozemku nepresiahne 4 500 m2.

Vežiak vedľa NBS v réžii Sekyra a CA Immo

Radek Polák, PR manažér skupiny Sekyra, pre TRENDreality.sk predpokladá štart výstavby okolo roku 2010, ukončenie o dva roky neskôr. Investičné náklady dosiahnu zhruba tri miliardy korún. Vežiak mal mať podľa starších informácií 24 podlaží, výška by sa zásadne nemala meniť.

„Bratislava sa pre nás stala jedným z miest, v ktorom chceme dlhodobo pôsobiť. Po úspešne naštartovanom polyfunkčnom projekte 114208>Cubicon v Mlynskej doline je Starohorská ďalším príkladom, že v našich strategických investičných aktivitách systematicky pokračujeme nielen v Čechách, ale i na Slovensku,“ tvrdí vo vyhlásení spoločnosti predseda predstavenstva Luděk Sekyra.

„Pretože Bratislava je od Viedne vzdialená len pár kilometrov, je to pre nás veľmi zaujímavá a atraktívna lokalita. Navyše sme radi, že môžeme svoju prítomnosť v slovenskom hlavnom meste posilniť prostredníctvom osvedčeného a vysoko profesionálneho partnera,“ uviedol Bruno Ettenauer, člen predstavenstva CA Immo.

Vizualizácia - Sekyra Group