Jeden z najväčších developerských hráčov v Česku, Sekyra Group, rokuje s domácimi aj zahraničnými finančnými investormi o kapitálovom vstupe do spoločnosti.

Sekyra hľadá silného investora

„Dlhodobo rokujeme s mnohými potenciálnymi investormi. S ponukami na kapitálový vstup nás oslovujú najmenej tri roky. Reálny termín, v ktorom by mohlo k prípadnej dohode dôjsť zatiaľ nepoznám. A nie je isté, či k dohode niekedy vôbec dôjde,“ uviedol pre server ihned.cz hovorca spoločnosti Radek Polák.

Špekulácie o možnom nedostatku financií pre realizáciu projektu 136864 target=blank>Rohanský ostrov v Prahe za 15 miliárd českých korún spoločnosť odmieta. „Nie je v tom ani Rohanský ostrov, ani hypotekárna kríza, ani nič iného. Rokujeme s investormi len informatívne, porovnávame a vyhodnocujeme ponuky,“ uviedol R. Polák.

„Hlavným motívom rokovaní so strategickým investorom je najmä získanie dostatočného množstva voľného kapitálu pre ďalšie financovanie projektov a akvizícií,“ cituje agentúra ČTK Petra Novotného z realitného oddelenia advokátskej kancelárie Ambruz& Dark.

Sekyra hľadá silného investora

„Vzhľadom k tomu, že hodnota spoločnosti nie je objektívne zistiteľná a vyvíja sa v čase, obe strany vždy hľadajú mechanizmy, ako určiť nielen cenu podielu v spoločnosti, ale tiež ako sa zmluvne poistiť proti prípadnému nevýhodnému vývoju jej hodnoty. Významným bodom rokovaní sú preto aj záruky predávajúceho,“ myslí si P. Novotný.

Ako vo vlaňajšom 115939 target=blank>rozhovore pre TREND tvrdil majiteľ Luděk Sekyra, skupina sa chce z lokálneho developera transformovať na regionálneho, pričom značné aktivity sa majú zamerať na Rusko. Pilotným projektom spoločnosti na Slovensku je obytno-obchodný 114208>komplex Cubicon v Mlynskej doline, v príprave je areál cvernovky na Páričkovej a polyfunkčný objekt na Starohorskej ulici.

Vizualizácia - IP8, Sekyra Group