V bratislavskej Mlynskej doline sa dnes slávnostne otvorila výstavba, ktorej výsledkom bude do dvoch rokov nové rezidečno-obchodné centrum Cubicon. Ako už pred časom 92416 target=blank>TRENDreality.sk informovali, ide o prvý projekt poprednej českej realitnej skupiny Sekyra Group na Slovensku. Stavebné práce zabezpečuje generálny dodávateľ spoločnosť Metrostav SK, a.s. Investičné náklady dosiahnu sumu 1,2 miliardy korún.

Cubicon vyrastá hneď vedľa budovy Slovenskej televízie na celkovej ploche 8 520 m2. Po dokončení prvej etapy ponúkne 7 200 m2 obchodných priestorov a 16 700 m2 bytových plôch pre 175 bytových jednotiek. Architektonické riešenie komplexu navrhla G&D kancelária.

Sekyra zaťala do základného kameňa Cubiconu

Obchodná časť – Galéria Cubicon bude trojpodlažná. Na prízemí bude supermarket, reštaurácia a obchody. Ďalšie maloobchodné prevádzky sa budú nachádzať aj na prvom poschodí. Druhé poschodie bude vyhradené pre šport, fitness a oddychové aktivity.

Sekyra zaťala do základného kameňa Cubiconu

Rezidencia Cubicon pozostávajúca zo súboru dvoch budov bude nadväzovať na Galériu. Vo vnútrobloku vznikne priestor pre rekreáciu a šport. Najmenší z celkového počtu 175 bytov bude mať rozlohu 55 m2 a najväčší 258 m2 vrátane príslušenstva. Byty vyššieho štandardu sú plánované ako 2- až 5-izbové. Ich priemerná cena sa pohybuje na úrovni 65-tisíc m2 vrátane DPH.

Sekyra zaťala do základného kameňa Cubiconu

Podľa šéfa skupiny Luďka Sekyru sa byty v Cubicone predávajú veľmi dobre, zhruba desatina dopytu je zatiaľ spoza hraníc Slovenska. Druhou časťou areálu Cubicon bude obytný súbor Slnečnice, o ktorom TRENDreality.sk 99112>tiež v minulosti informovali. Má vyrásť nad Cubiconom smerom k Átriovým domkom blízkych internátov.  

Vizualizácia - Sekyra Group, Foto - Peter Kremský