Lukratívne parcely na Rohanskom ostrove v Prahe definitívne získa Konsorcium Rohan, za ktorým stojí developerská spoločnosť Sekyra Group známa aj na Slovensku. Vo výberovom konaní ponúkla najvyššiu sumu zhruba 1,68 miliardy českých korún (8 567 korún za meter štvorcový).

Druhú najvyššiu ponuku 1,59 mld. korún predložila spoločnosť Development Pobřežní (J&T), tretiu Avenzo Vice (Ballymore Properties) s cenou 1,47 mld. korún. V réžii víťaznej Sekyry má na zhruba 200-tisíc m2 pozemkov vyrásť nové mestské centrum za približne 17,5 miliardy korún.

Bitku o Rohanský ostrov vyhrala Sekyra

Mesto bude pozemky najskôr prenajímať a neskôr predávať, podľa postupujúcej výstavby. Tá je naplánovaná v priebehu rokov 2010 až 2018.

132754>Pôvodne o pozemky prejavilo záujem sedemnásť firiem, z ktorých ďalej postúpili len tri. Lokalita je podľa urbanistickej štúdie určená na výstavbu nového mestského centra s bytmi, kanceláriami, službami, obchodmi, hotelmi a parkami. Rohanský ostrov je súčasťou Karlína, neslávne známeho veľkými povodňami pred šiestimi rokmi. Predávané parcely sa však nachádzajú v chránenej časti.

Vizualizácia - IP8