Spoločnosť Penta Real Estate kúpila začiatkom tohto roka pozemky na južnom brehu Dunaja. Predávajúcim je spoločnosť HB Reavis. Súčasťou obchodu sú pozemky v lokalite medzi bratislavským Starým mostom, mostom Apollo a Prístavným mostom

Obe strany sa dohodli, že suma transakcie nebude zverejnená. Akvizíciou pozemkov získala spoločnosť Penta Real Estate pozemky o celkovej výmere 85 tisíc metrov štvorcových určených pre budúcu výstavbu.

Na pozemkoch plánuje vybudovať projekt, ktorý bude kombináciou bývania a kancelárií a ktorý ráta s vybudovaním kompletnej občianskej vybavenosti v danej lokalite. Projekt je momentálne v procese prípravy s predpokladaným začiatkom stavebných prác v horizonte troch rokov.

Fotografia pozemkov spoločnosti Penta Real Estate.
Zdroj: Penta Real Estate
Fotografia pozemkov spoločnosti Penta Real Estate.

Akvizíciou pozemkov napĺňa spoločnosť Penta Real Estate svoju stratégiu dlhodobého rastu a upevňuje svoju pozíciu významného hráča na lokálnom trhu. „Táto transakcia je súčasťou strategickej expanzie, v rámci ktorej chceme upevňovať naše dlhodobé postavenie významného developera na bratislavskom realitnom trhu. Územie vnímame ako veľmi dôležité pre rozvoj hlavného mesta s ambíciou vytvoriť protipól k biznisovému centru a vznikajúcemu downtownu na druhom brehu Dunaja“, hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko.

Pozemky spoločnosti Penta Real Estate na južnom brehu Dunaja.
Zdroj: Penta Real Estate
Pozemky spoločnosti Penta Real Estate na južnom brehu Dunaja.

„Historicky sa nám osvedčili väčšie a dlhodobejšie projekty, jedným z nich je napríklad aj novovznikajúca mestská štvrť Bory, ktorú budujeme na západe Bratislavy. Aj preto sme sa rozhodli vstúpiť do tohto veľkého zámeru, keďže vybudovanie takéto typu projektu zaberie celé desaťročie. Verím, že v jeho závere sa kvalita realitného developmentu v našom hlavnom meste opäť posunie o niekoľko krokov dopredu.“ uzatvára Nevolník.

O spoločnosti Penta Real Estate

Penta Real Estate je jedna z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta, ktorá bola založená v roku 1994. Realitná divízia Penty má v súčasnosti 26 projektov na Slovensku a v Českej republike, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. Na konci roka 2020 spravovala Penta Real Estate aktíva v hodnote 1,1 miliardy EUR. Cieľom spoločnosti je stavať budovy, ktoré prispievajú k urbanistickému rozvoju konkrétnej lokality. Spolupracuje preto s najlepšími odborníkmi v obore, špičkovými architektmi a inžiniermi. Dlhoročné skúsenosti na realitnom trhu v spojení s kreativitou a cieľavedomosťou sú garanciou najvyššej kvality a investičnej hodnoty realitného portfólia spoločnosti Penta Real Estate.

Upozornenie
Vydavateľstvo NMH, ktorého súčasťou je aj TREND, rovnako ako zdravotná poisťovňa Dôvera, sú vlastnené spoločnosťou Penta Investments
Ilustračné foto.
Neprehliadnite

Pasívnych bytov na Slovensku nepribúda. Je to hudba budúcnosti