Po akvizícii administratívnej budovy BTC1 prichádza spoločnosť Occam Real Estate s developerským zámerom nového rezidenčného projektu v Košiciach. Projekt je aktuálne v prípravnej fáze a jeho výstavba začne po získaní potrebných povolení. Za investíciou je skupina súkromných investorov, pričom do projektu plánujú investovať takmer 30 miliónov eur.

„Jedná sa o náš historicky prvý väčší rezidenčný projekt, preto k nemu pristupujeme naozaj veľmi svedomito. Chceme Košičanom ukázať, že sme developer ktorý zodpovedne a citlivo rieši územia,” popisuje Jozef Šimek zo spoločnosti Occam Real Estate.

V rámci nového rezidenčného projektu by malo vzniknúť takmer 200 nových bytov na pozemku s výmerou 8 000 metrov štvorcových. Súťaž na podobu nového projektu vyhralo spojenie dvoch ateliérov Sadovsky&Architects a Superatelier, ktorí budú projekt aj realizovať. Aktuálne je projekt v procese prípravy architektonickej štúdie, ktorej podobu následne predstavíme mestskej časti, mestu a občanom.

„Veríme, že náš nový projekt prinesie pridanú hodnotu ako pre zamestnancov v tejto zóne, tak aj pre obyvateľov susedných oblastí. Chceme skultivovať bezprostredné okolie projektu a vytvoriť tiež novú parkovaciu zónu, čomu sme prispôsobili aj výber architektov, ktorí majú dlhú históriu v oblasti kvalitných verejných priestorov. Výborná občianska vybavenosť, skvelá dostupnosť MHD a blízkosť centra mesta zas znamenajú pre budúcich obyvateľov vynikajúci komfort a kvalitu bývania, “ dodáva J. Šimek.

Na predmetnom pozemku bol ešte pred akvizíciou pripravovaný kancelársky projekt, ktorý disponoval stavebným povolením. Occam Real Estate tento projekt však nebude realizovať a na pozemok lokalizuje menší development s rezidenčnou funkciou.

Ďalšie dôležité správy

Villa Virtuosa v Chorvátsku z ponuky spoločnosti Slovakia Sotheby’s Realty.
Neprehliadnite

Hlad Slovákov po prímorských nehnuteľnostiach rastie, aj v Španielsku je silné obdobie