Zdalo sa, že najhoršie obdobie spojené s pandémiou koronavírusu máme za sebou. Teraz sa prizeráme na vojnu, ktorá sa deje priamo za našimi východnými hranicami. Aby toho nebolo málo, stúpajúce ceny a vysoká miera inflácie zvyšujú obavy Slovákov z budúcnosti.

Napriek tomu všetkému dopyt po nehnuteľnostiach neutícha ani na Slovensku a inak tomu nie je ani za hranicami. Ľudia hľadajú možnosti, kde najlepšie investovať, aby neurobili krok vedľa. Kúpa nehnuteľností patrí medzi veľmi vyhľadávané investičné zámery.

Vysoký dopyt a vhodné obdobie

„Ľudia, ktorí doteraz len premýšľali o kúpe, teraz kupujú okamžite. Nielen preto, aby si splnili svoj sen o bývaní pri mori, ale aj z dôvodu ochrany svojich úspor, ako aj možnosti okamžite vycestovať zo Slovenska, ak by sa situácia na Ukrajine zhoršila. Na druhej strane sa po minulé roky situácia vždy opakovala – v marci sa pomaly rozbiehali obhliadky a veľký nárast nastával od apríla po júl, a potom od konca septembra do polovice novembra. Toto je najsilnejšie obdobie obhliadok a nákupov nehnuteľností v Španielsku,“ približuje situáciu na trhu Maroš Miazdra zo spoločnosti Costalia, ktorá poskytuje komplexné služby klientom, ktorí chcú kúpiť nehnuteľnosť na pobreží Costa del Sol a na pobreží Costa Blanca.

Villa Virtuosa v Chorvátsku, ktorú svojim klientom ponúka spoločnosť Slovakia Sotheby’s Realty
Zdroj: Slovakia Sotheby’s Realty
Villa Virtuosa v Chorvátsku, ktorú svojim klientom ponúka spoločnosť Slovakia Sotheby’s Realty

Podľa Zuzany Stasíkovej zo Slovakia Sotheby's Int. Realty je jar všeobecne pokladaná za obdobie zvýšeného dopytu po kúpe nehnuteľnosti. „Naši klienti si v tomto období nechávajú pripravovať cenové ponuky v spolupráci s našimi partnermi , chodia do zahraničia na obhliadky a v ideálnom prípade to vyvrcholí uzavretím realitnej transakcie,“ dodala.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa