Spoločnosť Penta Real Estate sa v auguste stala majiteľom pozemku v mestskej časti Bratislava – Nové Mesto. Pozemok s rozlohou takmer 4,5 hektára, ktorý ohraničujú ulice Vajnorská a Odborárska bol získaný v rámci konkurzného konania od úpadcu - spoločnosti Fiscal Services Internatiol, s.r.o.

Pozemok je určený pre budúcu rezidenčnú výstavbu. Projekt bude počítať aj s vybudovaním občianskej vybavenosti vrátane obchodných prevádzok. Lokalita má potenciál pre budúci rozvoj, už dnes sa v tesnej blízkosti pozemku nachádzajú zastávky električky a MHD, železničná stanica, nákupné centrum a taktiež aj jazero a prírodné kúpalisko Kuchajda.

Dlhodobo zanedbaný a nevyužívaný pozemok má charakter brownfieldu. „Ako developer vynakladáme značné úsilie a prostriedky na revitalizáciou brownfliedov a na ich ďalšie plnohodnotné využitie. Pekným príkladom je bratislavská Jurkovičova Tepláreň – národná kultúrna pamiatka, ktorú sme úspešne zrekonštruovali a dnes slúži širokej verejnosti, “ povedal Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko.

Verí, že sa to spoločnosti podarí aj v prípade tohto projektu, v rámci ktorého bude dôsledne pristupovať k odstráneniu akejkoľvek environmentálnej záťaže. Cieľom projektu bude revitalizácia opusteného územia tak, aby bolo v budúcnosti prínosom pre obyvateľov, nájomcov, ale aj pre samotnú mestskú časť. Hodnotu transakcie sa spoločnosť Penta Real Estate rozhodla nezverejniť.

Ďalšie dôležité správy

Svet zdravia Žiar nad Hronom
Neprehliadnite

Penta predáva Agelu nemocnice na strednom Slovensku. Ide o reakciu na plánovanú reformu siete