Slovenský developer Corwin predal administratívnu budovu českému realitnému fondu investičnej skupiny ZFP. Ide doposiaľ o jednu z najväčších transakcií kancelárskeho trhu tohto roku v Bratislave. Hodnotu transakcie zúčastnené strany neuviedli, podľa portálu YIM.BA by však mohlo ísť o deväťcifernú sumu. Náklady na vybudovanie centra boli približne na úrovni 40,5 mil. eur.

Administratívna budova Blumental Offices v blízkosti Račianskeho mýta, bola skolaudovaná v roku 2018 a na dvanástich poschodiach disponuje viac ako 21-tisíc metrami štvorcovými prenajímateľnej plochy. Nachádza sa na hranici bratislavského Starého mesta a je v dosahu niekoľkých uzlov verejnej dopravy s vynikajúcim priamym napojením na vnútornú cestnú sieť mesta. Blumental Offices patrí do najvyššej kategórie kancelárskych budov a získala aj hodnotenie LEED Gold. Medzi najväčšie firmy sídliace v novej budove patriacej do ZFP Investments portfólia patria Zurich Insurance Company, Slovenská banková asociácia, TPA Audit a P3 Logistics.

„Keď sme prvýkrát prišli na miesto, kde mal byť Blumental postavený, bol to opustený brownfield a čierna plocha na mape Bratislavy. Dnes ho odovzdávame ako jeden z najúspešnejších kancelárskych projektov v krajine a tepajúce srdce okolitej štvrti. Som veľmi hrdý na to, že môžem predstaviť tento projekt ako náš prvý predaj, ktorý je predzvesťou k ešte ambicióznejším udržateľným projektom, ktoré nás čakajú,“ vyhlásil Robert Mitterpach, finančný riaditeľ spoločnosti Corwin.

„Sme veľmi radi, že môžeme pokračovať v rozširovaní nášho portfólia kancelárskych budov „triedy A“. Blumental Offices spĺňa všetky požiadavky na prémiovú nehnuteľnosť a dokonale vyhovuje nášmu diverzifikovanému portfóliu. Budova má výbornú polohu a technologické vybavenie na vysokej úrovni, poskytuje príjemné a flexibilné pracovné prostredie, je moderná a zároveň kladie dôraz na zeleň a verejný priestor. Veríme, že táto kvalitná budova so svojimi renomovanými nájomcami prinesie našim klientom prosperujúcu budúcnosť“, dodal Peter Lukáč, podpredseda predstavenstva ZFP Investments, investičná spoločnosť.

Poradenské služby na strane predávajúceho poskytovala spoločnosť Savills, právne poradenstvo zabezpečovala spoločnosť Dentons a daňové poradenstvo spoločnosť Flatiron. Pre kupujúceho poskytovala transakčné poradenstvo spoločnosť MiddleCap, právne poradenstvo advokátska kancelária Havel & Partners a daňové a finančné poradenstvo spoločnosť KPMG. Spoločnosť Grinity vypracovala technické due diligence.

„Na strane kupujúceho aj predávajúceho stáli spoločnosti s dlhoročnou silnou reputáciou a skúsenými poradenskými tímami, čo zásadne prispelo k hladkému priebehu celej transakcie,“ zhodnotil prácu pri kúpe kancelárskej budovy Martin Proksa z MiddleCap, ktorý viedol tím poradcov na strane kupujúceho.

„Uzavretie tejto transakcie v tomto období trhového cyklu znovu potvrdzuje, že kľúčové aktíva so silnými všestrannými základmi sú vyhľadávané a obchodovateľné,“ komentoval Fraser Watson, riaditeľ investičného poradenstva spoločnosti Savills pre Česko a Slovensko.

Ďalšie dôležité správy

Projekt Stockerka v Bratislave-Devínskej Novej Vsi.
Neprehliadnite

Neistota z budúcnosti múti vody realitného trhu v Bratislave