Obchodné Fachmarktzentrum sa po iných mestách chystá aj do Levíc. Investor predložil štátnym orgánom dokumenty, kde o stredisku bližšie informuje. Plánuje stavať nákupné centrum, ktorého formát sa na Slovensku rozširuje od minulého roka.

Na pozemku s rozlohou 2,9 hektára majú stáť dva samostatné objekty. Jednopodlažná budova samotného centra a predajňa autodoplnkov Forstinger. Predajná plocha celého strediska dosiahne necelých 9-tisíc štvorcových metrov, kapacita parkoviska 306 státí.

Ďalšie Fachmarktzentrum smeruje do Levíc

Plánované stredisko leží na severnom okraji mesta, severne od hypermarketu Hypernova. Dopravne má byť napojené na cestu Turecký rad. Územie sa v súčasnosti využíva na poľnohospodárske účely.

Predpokladaný štart výstavby je jeseň tohto roku s dokončením do konca 2009. Celkové náklady dosiahnu podľa odhadov 3,75 milióna eur.

Ide o ďalšie zo série Fachmarktzentier, o ktorých portál TRENDreality.sk už informoval. Rakúska investorská spoločnosť MID ich plánuje do konca tohto roka 136562>otvárať celkovo štrnásť. Staršie informácie hovorili 127177>o Rači, Rožňave, Bardejove, 130315>Starej Ľubovni, Bánovciach nad Bebravou, Galante, Michalovciach, Prešove i Prievidzi. Internetová stránka developera pridáva aj Rimavskú Sobotu.

Vizualizácia – MID