Zrekonštruovaním a sprístupnením Skladu č. 7 predstavil írsky developer Ballymore svoj projekt Eurovea. Zverejnil aj ceny bytov, hoci konkrétnejšie o štvorcoch hovoriť nechce. 125861>Podľa predošlých vyjadrení riaditeľa slovenskej pobočky King Sturge Miroslava Barnáša však vychádzajú vyššie ako 150-tisíc Sk/m2.

„Napríklad, ceny štúdiových bytov začínajú od 6,5 mil. Sk, bytov s jednou spálňou od 9,5 mil., s dvoma spálňami od 12,7 mil., troma spálňami od 22 miliónov a pri penthousoch od 39 miliónov korún,“ hovorí tlačová správa spoločnosti.

Ballymore otvoril Sklad číslo 7

Areál poskytne aj 60-tisíc m2 obchodov v Pribina Gallerie. Mali by sa tu 76567>nachádzať značky ako H&M, Marks&Spencer, Nike, Benetton, s.Oliver, ale aj kino Imax a ďalšie. Administratívne priestory vzniknú v troch objektoch, dokopy pôjde o 24-tisíc štvorcov.

Predajné centrum bytov spolu bude do roku 2010 zriadené práve v zrekonštruovanom Sklade. Po tomto termíne majú tieto priestory spolu s novovybudovaným auditóriom na streche ambíciu stať sa „novým kultúrnym centrom mesta“. V súčasnosti na nábreží pokračujú betonárske práce a na jar tohto roku by mala začať rekonštrukcia dopravnej infraštruktúry v okolí.

Ballymore otvoril Sklad číslo 7

Foto - Vlado Benko