Polyfunkčné centrum Panorama City v centre Bratislavy naprojektuje svetoznámy 114239 target=blank>architekt Ricardo Bofill. Komplex za 9 miliárd korún so 450 bytmi, hotelom, malým nákupným centrom, kúpeľami a kanceláriami majú dokončiť v roku 2011. Finančná skupina J&T 77612 target=blank>začala práce na inžinierskych sieťach už v lete tohto roka. V stredu poklepali základný kameň, základy majú začať budovať na jar 2008.

Bratislavské dvojičky nakreslil Španiel

Dvojica 135-metrových trojuholníkových obytných veží bude patriť k 99823 target=blank>najvyšším budovám Bratislavy. Mala by ich prerásť iba 89767 target=blank>výšková budova Twin City, ktorú na neďalekých Mlynských nivách plánuje postaviť konkurenčná HB Reavis Group. J&T Real Estate podľa jeho šéfa Petra Korbačku pracuje na zvýšení 37-podlažného Panorama City. Informácie TRENDreality.sk hovoria o tom, že by to malo byť o ďalších 5 poschodí. Jeho výška by potom mala narásť o zhruba dvadsať metrov, primerane by sa zvýšil aj počet bytov.

Bratislavské dvojičky nakreslil Španiel

Podľa najnovších informácií developera by štvorhviezdičkový hotel so 174 izbami mali umiestniť do nižšej ihlanovej budovy smerom k novému divadlu. Mrakodrapy majú stáť pri štvorprúdovej Landererovej ulici, od šiesteho poschodia ich naplnia byty. Vnútro nového bloku smerom k Tower 115 má vytvoriť námestie s parkom, reštauráciami a galériou. Plánuje sa tu aj 6,5-tisíc m2 kancelárií a 7 300 štvorcov obchodných priestorov.

Bratislavské dvojičky nakreslil Španiel

Zóna medzi Mlynskými nivami a brehom Dunaja je časťou Bratislavy, ktorú v najbližších rokoch čaká intenzívny rozvoj. Plánuje sa tu viacero veľkých projektov, z ktorých sa už realizujú Eurovea a Twin City. Hneď vedľa Panorama City na pozemku TASR ministerstvo kultúry hodlá vybudovať mediálne centrum pre Slovenský rozhlas a Slovenskú televíziu, kde by malo vzniknúť 68-tisíc štvorcových metrov podlahovej plochy na odhadovaných minimálne 40 podlažiach.

Bratislavské dvojičky nakreslil Španiel

Ricardo Bofill je predstaviteľom európskej architektonickej postmoderny. Svoje centrály si uňho dali navrhnúť firmy ako Christian Dior, Cartier, Axa, či J.P. Morgan. Je autorom Olympijskej dediny, letiska a katalánskeho národného divadla v Barcelone, stovky jeho projektov stoja od Japonska po USA. Jeho ateliér si získal rešpekt urbanistickými štúdiami pre Paríž, Luxemburg, Varšavu, Madrid, či Peking.

Vizualizácie - J&T