122091 target=blank>Tender na predaj pozemku Bratislavskej teplárenskej pozná víťaza. Stala sa ním skupina Penta, ktorá za štvorhektárový areál na Čulenovej ulici ponúkla najvyššiu sumu – niečo vyše 1,2 miliardy korún (30 000 Sk/m2). Na prázdno obišli účastníci záverečného kola súťaže – HB Reavis Group, J&T a Ballymore.

Pozemok teplárne ulovila Penta

Podľa informácií TRENDreality.sk na druhom mieste skončila ponuka HB Reavis Group, ktorý ponúkol za pozemok viac ako 800 miliónov korún. Na sumu približne o stotisíc korún nižšiu (700 miliónov korún) ohodnotila areál aj s jeho rizikami a 118773 target=blank>podmienkami tendra skupina J&T. Najnižšiu ponuku vo výške 425 miliónov korún predložil v obálke írsky developer Ballymore Properties.

Víťazná skupina Penta je spomedzi účastníkov jediným, ktorý v lokalite budúceho nového centra Bratislavy nemá zatiaľ žiadny projekt. HB Reavis Group stavia vedľa Twin City. J&T sa môže pochváliť zatiaľ stále najvyššou budovou v Bratislave - Tower 115 a o pár rokov aj polyfunkčným Panorama City. A najbližšie k Dunaju bude situovaný obchodno-zábavný komplex Eurovea od Ballymoru.

Účastníci záverečnej bitky hodnotia tender ako korektný, keď zvíťazila najvyššia cena. Poradca teplární pri tendri, spoločnosť Colliers International sa zatiaľ k výsledkom nevyjadruje. Podľa denníka Pravda je víťaz súťaže zmluvne zaviazaný podpísať s týmto realitným konzultantom desaťročnú zmluvu o poradenstve pri využívaní pozemkov.

Foto - Maňo Štrauch