V obnovenej Palme bude aj námestie

Budúcnosťou rozsiahleho areálu bývalého bratislavského závodu Palma sú podľa dánskeho ateliéru Gehl Architects nižšie budovy, s mrakodrapmi sa nepočíta. Severná časť má byť aktívna najmä počas dňa, vyrásť by tu mali predovšetkým administratívne priestory.

Južnejšie časti budú pokojnejšie, viac privátne, zamerané najmä na bývanie. Pre nový areál Palmy, ktorý developuje Corwin, majú byť charakteristické kvalitné verejné priestranstvá. Počíta sa tu nielen so zeleňou a námestím pri bývalom sile, ale aj s vodným prvkom a dažďovými záhradami. Doprava v celom areáli má byť utlmená a presunutá pod zem. Na povrchu tak vzniká viac priestoru pre pohyb chodcov a cyklistov.

Urbanistický koncept Palmy od Gehl Architects
Neprehliadnite

V novej Palme v Bratislave má byť lokálne centrum bez mrakodrapov

Kaštieľ Pálffy poskytuje služby v gastre

Obnovená národná kultúrna pamiatka Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure od jesene tohto roka poskytuje reštauračné a eventové služby pre rôzne typy podujatí a ubytovanie v apartmánoch.

Slovenská spoločnosť ZAR invest mala najskôr záujem o vinárstvo, ale aj vzhľadom na stavebnú uzáveru v extraviláne sa rozhodla pre kúpu kaštieľa.

V roku 2016 ho odkúpila od Poľnohospodárskeho družstva Sv. Jur a o dva roky začala s rekonštrukciou. Zrealizovala ju v spolupráci s architektonickým štúdiom GFI a konzultovala s Pamiatkovým úradom Bratislava. Pred prácami sa uskutočnil archeologický prieskum.

Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Neprehliadnite

Pri Bratislave zrekonštruovali Kaštieľ Pálffy. Prináša nový štýl v gastre aj ubytovaní

Pri košickom amfiteátri vznikne nová štvrť

Developer CTR Letná odhaduje svoju investíciu v tejto lokalite zhruba na 70 miliónov eur. Podľa riaditeľa divízie Real Estate spoločnosti CTR Jána Horvátha v súčasnosti prebieha architektonicko-urbanistickú súťaž, na základe ktorej sa uskutoční celkový projekt výstavby. V roku 2023 by sa malo v rámci plánovaného polyfunkčného komplexu začať s výstavbou bytov, obchodných či administratívnych priestorov.

Developerská spoločnosť sa ako jej investor dohodla s mestom aj na zrealizovaní vyvolaných investícií. Na území bývalých Východoslovenských tlačiarní by mali 70 percent úžitkovej plochy tvoriť byty a zvyšok poslúži na občiansku vybavenosť. Vybudovať plánujú aj supermarket.

košice
Neprehliadnite

Pri košickom Amfiteátri vznikne nová štvrť aj dopravná infraštruktúra

Investícia do potravinárskej výroby na Kube

Rekonštrukcia dvoch hál v kubánskej provincii Villa Clara je jedným z vkladov slovenskej investičnej skupiny Proxenta v spoločnom podniku na výrobu cukroviniek s kubánskou stranou.

Zmluvu o spoločnom podniku so štátnou spoločnosťou Corporacion Alimentario Coralsa podpísala v roku 2019 prostredníctvom svojej firmy Proxenta Cuban Investments a zmluva platí 25 rokov.

Výroba v prvej z dvoch hál sa začne v prvom kvartáli budúceho roka 2022 a o rok neskôr v druhej hale. Suroviny bude podnik nakupovať za štátom stanovené veľkoobchodné ceny a za veľkoobchodné ceny ho bude predávať štátu.

Výrobné haly Proxcoru v v kubánskej provincii Villa Clara
Neprehliadnite

Slovensko-kubánsky Proxcor stavil na monopolnú výrobu cukroviniek

Exprezident Trump predáva hotel

Rodinná firma exprezidenta USA Donalda Trumpa predáva za 375 miliónov dolárov hotel vo Washingtone, informoval denník The Wall Street Journal. Hotel sa premenuje z Trump International na Waldorf Astoria a povedie ho spoločnosť Hilton.

D. Trump uviedol, že mu hotel za pôsobenia v úrade zarobil viac ako 150 miliónov dolárov. Kongresový výbor však minulý mesiac oznámil, že hotel v skutočnosti prerobil viac ako 70 miliónov dolárov. Hotel podľa výboru dostal viac ako 3,7 milióna dolárov na platbách od zahraničných vlád, čo sa rovná viac ako 7 400 nocí v ňom, a podľa demokratov to predstavuje potenciálny konflikt záujmov, uvádza BBC.

Ostrosledovaný zápas si na vlastné oči nedal ujsť ani bývalý prezident USA Donald Trump.
Neprehliadnite

Rodinná hotelová firma exprezidenta Trumpa predáva za 375 miliónov dolárov hotel vo Washingtone