S odkazom na svoje zdroje o tom informoval denník The Wall Street Journal. Hotel sa premenuje z Trump International na Waldorf Astoria a povedie ho spoločnosť Hilton.

Hotel bol obľúbeným miestom stretávania Trumpových priaznivcov a zahraničných predstaviteľov. Odkúpiť sa ho chystá investičná spoločnosť CGI Merchant Group z Miami. Hotel povedie skupina Hilton. Podľa zdrojov WSJ a agentúry Bloomberg má byť transakcia dokončená v prvom štvrťroku budúceho roka.

Trump uviedol, že mu hotel za jeho pôsobenie v úrade zarobil viac ako 150 miliónov dolárov. Kongresový výbor kontrolovaný demokratmi ale minulý mesiac oznámil, že hotel v skutočnosti prerobil viac ako 70 miliónov dolárov. Hotel tiež podľa výboru dostal viac ako 3,7 milióna dolárov na platbách od zahraničných vlád - čo sa rovná viac ako 7 400 nocí v ňom, a podľa demokratov to predstavuje potenciálny konflikt záujmov, uvádza BBC.

Spoločnosť bývalého prezidenta otvorila hotel pre verejnosť v septembri 2016, len niekoľko týždňov po tom, čo Trump prijal nomináciu Republikánskej strany, aby sa uchádzal o prezidentský úrad. Firma si budovu prenajala na 60 rokov, kupcu pre hotel s 263 izbami ale hľadá od roku 2019.

WA 15 archív Dallas - Na archívnej snímke z 11. júla 2021 americký exprezident Donald Trump vystupuje na Konferencii konzervatívnej politickej akcie (CPAC) v Dallase. Americké ministerstvo spravodlivosti v piatok 30. júla 2021 nariadilo Federálnej daňovej správe (IRS), aby daňové priznania bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa odovzdala výboru Snemovne reprezentantov pre finančnú legislatívu. FOTO TASR/AP 

 
FILE - In this July 11, 2021, file photo former president Donald Trump speaks at the C
Neprehliadnite

Donald Trump pri príležitosti výročia útokov z 11. septembra kritizoval Bidena za Afganistan