V septembri sa dostávajú do predaja posledné dostupné byty na prémiových podlažiach. Sky Park 4. veža je výnimočná nielen architektúrou a lokalitou s výhľadom na mesto a do príjemného parku, ktorý je vďaka svojej kvalite jednou z jej hlavných predností, ale aj premysleným energetickým manažmentom budovy s využitím viacerých nadštandardných riešení. Budova projektu patrí podľa hodnotenia energetickej hospodárnosti do kategórie A0. Nemá takmer žiadne úniky energie, zároveň zužitkuje takmer všetku energiu, ktorá sa v budove vytvorí, informuje v tlačovej správe Marek Tettinger z New School Communications.

Technologické inovácie

Podobne ako predchádzajúce veže projektu spĺňa aj štvrtá veža Sky Parku prísne normy na energetickú hospodárnosť budov. Spoločnosť Alto Real Estate v nej sústredila technologické inovácie a riešenia v oblasti vetrania, izolácie, hrúbky fasád či efektívneho chladenia.

Projekt má z hľadiska vetrania použitú centrálnu rekuperáciu, ktorá umožňuje obnovu tepla, prípadne chladu, z odchádzajúceho vzduchu a následné použitie tohto tepla na vykurovanie a ochladzovanie prichádzajúceho vzduchu. V porovnaní s konvenčnými systémami predstavuje toto riešenie výraznú úsporu energie. Všetky byty sú v štandarde vybavené chladením prostredníctvom fancoilov. Toto riešenie je najpoužívanejšie pri výškových stavbách po svete z dôvodu flexibility a rýchlej reakcie. Navyše, každá miestnosť môže mať nastavenú inú teplotu, napríklad v detskej izbe možno nastaviť iný režim ako v obývačke či v spálni pre rodičov. Inteligentné riadenie dokáže znížiť spotrebu energie až o tridsať percent.

Na zamedzenie straty energie z budovy boli využité nízkoenergetické trojsklá s výrazne zlepšenými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Lepšia zvuková izolácia okien navyše chráni pred hlukom z vonkajšieho prostredia.

Smart riešenia pre nižšie náklady

Silnou stránkou projektu Sky Park 4. veža je aj izolácia fasády. Zatiaľ čo štandardná hrúbka vo väčšine developerských projektov je 20 centimetrov, v štvrtej veži je časť obvodových stien zateplená tepelnou izoláciou hrubou 30 centimetrov. Menšie množstvo unikajúcej energie sa prejaví nielen v úsporách nákladov na kúrenie, ale aj v šetrnosti budovy k životnému prostrediu.

Sky Park 4. veža využíva smart riešenia na zníženie nákladov na bývanie, zlepšenie kvality privádzaného vzduchu a aj environmentálnu udržateľnosť, keďže umožňuje efektívne využívanie energie. Ovládanie kúrenia aj chladenia je možné nielen prostredníctvom termostatov na stene, ale aj prostredníctvom špeciálnej mobilnej aplikácie, ktorá bola špeciálne vyvinutá spoločnosťou Siemens. Užívateľ si tak vie nastaviť napr. prevetranie bytu, zvýšiť alebo znížiť teplotu, prípadne si byt „predchladiť“, aj keď sa nachádza mimo svoj domov.

Bývanie v novom centre mesta

Výstavba štvrtej rezidenčnej veže sa začala na jar 2021 a jej dokončenie je naplánované na začiatkom budúceho roka. V projekte, ktorý má 31 poschodí, sa nachádza 254 bytov. Noví záujemcovia o byt v Sky Parku sa môžu tešiť na štandard zadefinovaný architektom, ktorý obsahuje veľkoformátové obklady a dlažby, striekané interiérové dvere a kombináciu sanity špičkových značiek Duravit, Hansgrohe a Huppe.

Projekt na rohu Čulenovej a Landererovej ulice v bratislavskom downtowne predstavuje príležitosť bývať v novom centre mesta. Rovnako ako prvé tri veže aj nová budova má ikonickú podobu, v akej ju naprojektovala kancelária legendárnej architektky Zahy Hadid.

O Alto Real Estate

Alto Real Estate tvorí udržateľné, stabilné a nadčasové realitné projekty s dôrazom na kvalitu. Kombinuje spoluprácu s odborníkmi, nadčasový dizajn a technologické inovácie tak, aby každý projekt bol nielen jedinečný, ale prinášal kvalitný verejný priestor pre ľudí, ktorí v ňom pracujú, žijú a trávia voľný čas.

Investičné portfólio tvoria kancelárske budovy a retailové jednotky obsluhujúce rezidenčné budovy ako aj developerské projekty v príprave a vo výstavbe. Hodnota aktív portfólia je cez 500 miliónov EUR. Spoločnosť spravuje viac ako 140 000 metrov štvorcových existujúcich kancelárskych a obchodných priestorov v centrálnych lokalitách Bratislavy.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračné foto
Neprehliadnite

Klingerka II a III ponúkne druhú najvyššiu budovu na Slovensku, ale aj byty a hotel