Projekt Klingerka sa dočká pokračovania v etapách Klingerka II a III. Kým v druhej etape sa ešte v septembri roku 2022 začalo územné konanie, tak v prípade tretej etapy odštartovalo stavebné konanie, píšu Hospodárske noviny.  

Tak by malo v hlavnom meste pribudnúť šesť nových budov medzi ulicami Košická, Plátennícka, Prístavná a Mlynské nivy. Okrem administratívy ponúknu priestor aj pre obchod, služby či stravovacie prevádzky.  

„Projekt plánujeme uviesť na trh na budúci rok,“ povedal pre Hospodárske noviny hovorca developera J&T Real Estate Daniel Suchý a doplnil, že projekt ráta aj so stavbou materskej školy.  

Administratívna budova bude mať 35 podlaží a so svojou výškou 141 metrov bude nielen dominantou celého projektu, ale aj druhou najvyššou budovou na Slovensku. Okrem vstupnej lobby na prízemí navrhol developer aj kantínu s jedálňou pre 150 ľudí na druhom poschodí. Od 4. až po 33. podlažie sa budú nachádzať kancelárske priestory. Na celú budovu bude napojená aj šiesta stavba etapy - pavilón s vjazdom do podzemnej garáže. 

Súčasťou projektu bude aj polyfunkčný bytový dom, v ktorom budú kancelárie aj byty. Ďalšou budovou v etape bude dom s 27 podlažiami a výlučne bytovými priestormi. „Pozdĺž Valchárskej ulice sa bude týčiť posledný z päťpodlažných objektov, ktorý bude na prvom poschodí disponovať občianskou vybavenosťou vrátane obchodov a služieb, spolu s administratívnymi priestormi,“ dodáva ekonomický web a uzatvára článok s informáciou, že J&T Real Estate ráta v pokračovaní Klingerky aj s výstavbou 7-podlažného hotela.  

Ďalšie dôležité správy

Jana bývala v byte, ktorý je vedený na matku a sestru.
Neprehliadnite

Počet povolení na výstavbu nových bytov v Nemecku v prvom polroku prudko klesol