Zóna Bory sa rozrastie o nové štyri bytové domy, Penta Real Estate chce v lokalite postaviť ďalších vyše 300 bytov, píšu Hospodárske noviny a dodávajú, že v septembri chce developer predložiť dokumentáciu povoľovacím úradom. Začiatok výstavby je naplánovaný na rok 2026. 

Za architektúrou bytových domov je víťaz súťaže, a to štúdio Perspektiv. Nové bytové domy budú v tvare písmena L a budú disponovať piatimi až desiatimi nadzemnými podlažiami. „Okrem bežných 1,5 až 4-izbových bytov sa developer rozhodol rozšíriť ponuku aj o penthousy či o možnosť spojiť byty do päťizbových jednotiek,“ tvrdí ekonomický web.  

Byty budú v blízkosti Nemocnice Bory a rezidenčnej etapy Bory Promenáda. Šiesta etapa projektu prinesie aj 491 podzemných parkovacích miest, čím sa vytvorí priestor na premenu parkovacích plôch medzi Bory Mall a nemocnicou tak, že na ich mieste vybudujú námestie.  

V rámci celkovej infraštruktúry sa plánuje aj rozšírenie električkovej trate. Doplní tak živý bulvár, ktorý „by mal v budúcnosti prepojiť celú novovznikajúcu mestskú štvrť a tvoriť komunikačnú kostru celého územia,“ uzatvára portál. 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Penta Real Estate (@penta_real_estate)

Ďalšie dôležité správy

Výstavba električkovej trate v bratislavskej Petržalke.
Neprehliadnite

Novú električkovú trať do Petržalky by malo mesto odovzdať do užívania približne o rok