V meste Trnava ukončili rekonštrukciu lokality Zelený kríček, ktorá sa začala minulý rok v máji. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Bezbariérový priestor

Povrchy komunikácií kompletne vymenili, chodník má novú dlažbu, pričom celý priestor je bezbariérový. ,,Pribudli moderné zastávky a cestujúcich budú o spojoch informovať elektronické tabule. Posedieť sa dá na lavičkách s výhľadom na upravenú zeleň a po zotmení zasvieti nielen nové verejné osvetlenie, ale aj iluminácia pri Galérii Jána Koniarka," uviedla Majtánová.

Prechod zo Sadu Antona Bernoláka smerom na Hospodársku a späť zjednodušila pre chodcov aj cyklistov lávka ponad Trnávku. K dispozícii bude nová pitná fontána a takisto aj verejné toalety.

Predčasné užívanie stavby

,,Zelený kríček zatiaľ funguje v režime predčasného užívania stavby. Ako jediný zatiaľ nie je sprístupnený objekt s verejnými WC. Budova bude otvorená po skolaudovaní a budú sa v nej nachádzať aj komerčné prevádzky. Na tieto nebytové priestory v súčasnosti beží obchodná verejná súťaž," doplnila hovorkyňa mesta.

Z takmer 2,5 milióna eur, ktoré si komplexná rekonštrukcia vyžiadala, sa mestu podarilo získať nenávratný finančný príspevok vo výške 1 305 227 eur.

 Ďalšie dôležité správy

Na snímke je odborník na stavby mostov Ján Laco.  Robil na ikonických mostoch v Londýne či Štokholme.
Neprehliadnite

Životnosť mostov na Slovensku sa dá predĺžiť veľmi jednoducho