V rekreačnej oblasti Dobrá pri vodnej nádrži Domaša zaviedli regulatívy pre výstavbu nových rekreačných chát. Cieľom zmeny územného plánu obce Kvakovce v okrese Vranov nad Topľou je ochrániť verejný záujem a zamedziť "stavebnému kocúrkovu", informovala obec na svojej internetovej stránke.

,,Obmedzila sa výška rekreačných chát na jedno podlažie, výnimkou je prevýšenie stavebného pozemku o viac ako štyri metre, strechy môžu byť rovné alebo pultové so sklonom do 15 stupňov," konkretizovala obec s tým, že v rámci dokumentu, ktorý obecné zastupiteľstvo schválilo v závere minulého roka, sa tiež určili limity pre farbu fasády, strešnej krytiny či oplechovania. V nových lokalitách bude podmienkou výstavby spracovanie štúdie.

Ako obec informuje, v prístave výletnej lode Bohemia, kde samospráva vlani vyrovnala majetkovoprávne vzťahy k pozemkom a lokalitu má vo svojom majetku, má pribudnúť reštaurácia, sociálne zariadenia, predajňa suvenírov, ,,open air" kaplnka a nevylučuje sa ani možnosť výstavby majáka. Projekt na výstavbu týchto objektov má byť v štádiu príprav.

,,Budúce objekty budú strategickou infraštruktúrou obce a budú vždy obecné. Tá ich bude prenajímať prevádzkovateľom v transparentnej verejnej súťaži," ozrejmila samospráva. Všetky ostatné plochy v úseku od prístavu po most majú byť verejnou zeleňou.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke Pavol Kováčik, prezident Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska.
Neprehliadnite

Stavební podnikatelia chcú v zmluvách zohľadniť rast cien, chystajú vzorec a metodiku