O výstavbu v blízkom okolí západoslovenského kúpeľného mesto Piešťany rastie záujem. Mestský úrad potvrdil, že eviduje viacerých investorov, ktorí chcú stavať o apartmánové bývanie v lokalite Sĺňava a tiež majú záujem o iné formy bývania v nadväzujúcich plochách obytného súboru Lodenica.

Samotná Sĺňava je vodnou nádržou a známou rekreačnou letnou oblasťou s hotelmi a kempingmi. TREND nedávno informoval o výstavbe apartmánového projektu v susedstve tohto okresného mesta, v tomto prípade medzi riekou Váh a tokom Rimplerovej važiny.

V oblasti Sĺňava II málo dotknutej rezidenčnou výstavbou, v katastri obce Banka, pripravuje developer Blue Wave Development projekt Blue Wave Apartments so šiestimi podlažiami, 68 bytmi a zelenou strechou. Budúca stavba je situovaná v blízkosti rieky Váh.

Developer sa neobáva stavebného boomu

Lokalitu si developer vybral pre zeleň, blízkosť vodnej plochy, minimálnu intenzitu dopravy a optimálnu kombináciu mestského a vidieckeho prostredia.

Blízkosť Piešťan s kúpeľmi poskytne budúcim obyvateľom kompletnú občiansku vybavenosť so širokými možnosťami spoločenského, kultúrneho a športového vyžitia. S ohľadom na charakter prostredia a platný územný plán developer tvrdí, že sa neobáva nekontrolovaného stavebného boomu v lokalite.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa