Investičná skupina WOOD & Company oznámila koncom apríla minulého roka akvizíciu nákupného centra Aupark v bratislavskej Petržalke od spoločnosti Unibail-Rodamco-Westfield (URW) so svojím joint venture partnerom Tatra Asset Management.

URW pokračuje v správe nehnuteľnosti spolu s WOOD & Company, až kým ju kupujúci úplne prevezmú. Celková cena transakcie bola 450 miliónov eur, pričom kupujúci vtedy získali 60-percentný podiel. Zostávajúcich 40 percent sa prevedie postupne v dohodnutých podieloch v rokoch 2022 až 2024. TREND sa zaujímal o zmeny, ktoré sa udiali v nákupnom centre.

Štruktúru nájomníkov prispôsobujú dopytu

Marketingová špecialistka z WOOD & Company Zuzana Kopanicová reagovala, že zmeny v ponuke obchodov v nákupnom centre sa dejú neustále. Správcovská spoločnosť sa snaží priebežne prispôsobovať štruktúru nájomníkov aktuálnemu trhovému dopytu.

„Do budúcnosti sa určite plánujeme viac zamerať na oblasť stravovania a posilniť voľnočasovú funkciu centra. V roku 2022 preto v týchto segmentoch prinesieme niekoľko nových mien,“ informovala.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa