Ceny stavebných prác sa zatiaľ výrazne nemenia a ich nárast je relatívne stabilný a konštantný, vývoj cien stavebných materiálov, to je už celkom iná pesnička. Vysoké ceny zaregistroval každý, nielen ľudia, ktorí pôsobia v stavebníctve.

Investično-developerská spoločnosť Púpava development, ktorá sídli v Trnave a zameriava sa na výstavbu a predaj rezidenčného bývania, po dvanástich rokoch existencie zažíva spolu so dodávateľmi celkom nový trend.

„Samozrejme, že tieto zvýšenia majú výrazný vplyv na fungovanie spoločnosti. Donedávna sme zazlievali dodávateľom, že cenové ponuky mali väčšinou platnosť jeden až dva mesiace, no a realita súčasných dní je, že nám prichádzajú cenové ponuky s platnosťou pár dní, a v nejednom prípade iba pár hodín, teda berieš/neberieš, zajtra už bude cena iná. Hlavne pri komoditách akými sú napríklad rezivo či železo, sa ceny prehodnocujú takmer na dennej báze,“ približuje situáciu Róbert Fülöp, projektový manažér Púpava development. Preto je podľa neho v tomto turbulentnom období náročné nastaviť ekonomiku výstavby a predaj domov a bytov.

Developer verí v zastabilizovanie cien

Developer, ktorý sa okrem slovenských miest orientuje aj na výstavu v obciach ako Bernolákovo, Špačince či Nitrianske Hrnčiarovce, v súvislosti so zvyšujúcimi cenami stavebných materiálov výstavbu nespomalil, ani to nemá v najbližšej dobe v pláne. „Keďže predpokladáme, že ceny materiálov v blízkej budúcnosti klesať nebudú, dúfame aspoň v čiastočné zastabilizovanie aktuálnych cien,“ hovorí R. Fülöp s tým, že spoločnosť má rozpracovaných viacero projektov, na ktorých intenzívne pracuje a hodlá v nich pokračovať bez výraznejších zmien.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa