Projekt Slnečnice Nad mestom ponúkne jedno až štvorizbové byty s rozlohou od 27 do 90 štvorcových metrov. Priemerná cena za meter štvorcový sa bude pohybovať na úrovni 3 275 eur bez DPH.

Budúci majitelia nových bytov si budú môcť okrem blízkosti parku vychutnať aj jedinečné výhľady na dominanty Bratislavy. Zóna mesto sa rozrastie o päť rezidenčných výškových budov a tri nižšie obytné, spresňuje developerská spoločnosť Cresco Real Estate.

Slnečnice Nad mestom.
Zdroj: Cresco Real Estate
Slnečnice Nad mestom.

Chýbať nebudú ani otvorené vnútrobloky plné zelene, kde budú môcť rodiny či susedia tráviťvoľný čas. Život v Slnečniciach bude zelenší aj vďaka verejnému parku, ktorý bude po dokončení už druhým parkom v Slnečniciach a s rozlohou 29-tisíc štvorcovýchmetrov aj druhým najväčším v Petržalke.

Bohatá ponuka bývania

Slnečnice Nad mestom.
Zdroj: Cresco Real Estate
Slnečnice Nad mestom.

Tým najnáročnejším sa oplatí čakať. V neskorších fázach budú v ponuke totiž aj exkluzívne penthousy na vrchných poschodiach výškových budov.

„Etapou Nad mestom chceme osloviť mladé rodiny, páry aj investorov, ktorí hľadajú kvalitné bývanie s peknými výhľadmi, uprostred zelene a na dosah rozmanitých možností komfortného mestského bývania s bohatou infraštruktúrou. Tak sme koncipovali aj otvorené vnútrobloky, ktoré ľuďom zo Slnečníc prinesú množstvo zelene, hracích prvkov či miest na relax,“ približuje Peter Murín, senior development manager Cresco Real Estate.

Nad mestom prinesie život z perspektívy

Z okien projektu majitelia uvidia dominanty bratislavského Starého mesta, Zónu mesto a Zónu viladomy v Slnečniciach i neďaleké Rakúsko. „Teší nás, že práve v polovici realizácie projektu Slnečnice v bratislavskej Petržalke môžeme predstaviť najočakávanejšiu časť s unikátnymi výhľadmi – Nad mestom. Aj vďaka vysokým budovám môžeme okolitý priestor viac využiť pre zeleň a infraštruktúru,“ prezrádza Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Real Estate.

Jednotná línia modernej časti Petržalky

Nad mestom je dielom architektov zo štúdia Compass Architekti, ktorí navrhovali väčšinu obytných budov Slnečníc. Fasády nových bytoviek budú charakteristické priebežnými balkónmi s fixnými fasádnymi prvkami, ktoré sú pre Cresco typické. Celkovo pôjde o päť 14 až 24 poschodových veží s ďalšími troma stavbami s vnútroblokmi do výšky ôsmich poschodí.

Developer Cresco Real Estate má výstavbu časti Nad mestom rozplánovanú na šesť etáp, pričom prvú s dvoma vyššími budovami a jedným blokom chce začať realizovať do konca roka 2022.

Ďalšie dôležité správy

Bytov na predaj v Bratislave ubúda.
Neprehliadnite

Počet bytov na prenájom v Bratislave radikálne klesol, sú za tým dva faktory