Hoci dopyt už nie je taký vysoký ako počas druhej vlny pandémie, stále je vyšší oproti minulosti. Tvrdí to Mário Glos z Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska (NARKS). Čo sa týka cien chát, chalúp či rekreačných víkendových domov, tie neklesajú, práve naopak. Nasledujú trend rezidenčných nehnuteľností a cena rastie.

„Nedá sa povedať, že by stúpla výlučne pre pandémiu, skôr to bola kombinácia viacerých faktorov. Obdobie stúpania ceny nastalo až po vypredaní časti ponuky na trhu, ale rast cien rekreačných nehnuteľnosti bol skôr nižší ako rast cien rezidenčných nehnuteľností,“ priblížil situáciu M. Glos.

Benefity nehnuteľnosti

Realitný maklér Peter Kontúr z realitnej kancelárie Riešime bývanie tvrdí, že ľudia si uvedomili, ktoré benefity prináša vlastná rekreačná nehnuteľnosť. Preto je dopyt po tomto type realít i v súčasnosti na relatívne vysokej úrovni.

„Veľké množstvo ľudí si uvedomilo výhody práce z domu, ktorú dokážu vykonávať aj z vidieckej usadlosti či rekreačnej chaty, bez nutnosti dochádzania do miest," dodal P. Kontúr.

Vývoj cien na trhu

Z dát realitnej kancelárie Riešime bývanie vyplýva, že ceny rekreačných nehnuteľností do značnej miery kopírovali vývoj cien na rezidenčnom trhu. Rast ich ceny sa v minulom roku teda pohyboval na úrovni 15 až 20 percent.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa