Investovanie do nehnuteľností nielen na Slovensku, ale i vo vzdialenejších zahraničných destináciách, je pre Slovákov obľúbený spôsob zhodnocovania finančných úspor. V ideálnom prípade kúpou apartmánu či domu v žiadanej dovolenkovej lokalite získajú miesto pre vlastné dovolenkové potreby a zároveň nehnuteľnosť prenajímajú v čase svojej neprítomnosti iným.

Turecko, krajina polmesiaca, je už roky vyhľadávanou lokalitou, ktorá ponúka za prijateľné ceny letné dovolenky so službami na úrovni. Aj preto sa čoraz viac Slovákov obzerá po kúpe nehnuteľnosti práve v tejto krajine, ktorá má v sebe nádych orientu a v ktorej tristo dní v roku svieti slnko.

Práve kvôli tomu prichádza do tejto oblasti bývať mnoho ľudí najmä v dôchodkovom veku z rôznych štátov. napríklad z Nemecka, Anglicka, Poľska, ale aj zo škandinávskych krajín. V poslednej dobe aj z Česka a Slovenska. Dôvody sú rôzne. Jedným z nich sú bezpochyby pozitívne účinky slnka a mora na zdravie človeka a vyššia kvalita života za menej peňazí.

Apartmány v Turecko lákajú čoraz viac zahraničných investorov.
Zdroj: Solídne bývanie
Apartmány v Turecko lákajú čoraz viac zahraničných investorov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa