Porota šiesteho ročníka Office roka z 29 nominovaných vybrala 11 finalistov. Po osobných obhliadkach priestorov ju čakala živá diskusia a náročné rozhodovanie o víťazoch. Ukázalo sa, že na Slovensku sú spoločnosti, ktoré dokážu do pracovných priestorov pretaviť nekonvenčné, prekvapujúce a originálne nápady. Titul Absolútny víťaz si zo súťaže odniesla spoločnosť Metrohm Research Slovakia.

Pracovné prostredie čelí čoraz väčšiemu tlaku transformácie a pandemické obdobie úplne zmenilo vnímanie dištančnej práce. Z home officeu sa stala norma a z hybridného modelu takmer prevládajúci štýl práce v mnohých spoločnostiach. Navyše, mladšia generácia je schopná zmeniť súčasného zamestnávateľa aj preto, že jeho kancelárie nie sú v súlade s agendou ESG, ktorá je istou normu na hodnotenie spoločností v environmentálnej, sociálnej a podnikovej oblasti.

„S požiadavkou na transformáciu pracovného prostredia, ale aj so zmenami nastavenia mysle zamestnancov a firiem, sa v našej praxi stretávame takmer denne. Kancelárie sa stávajú príjemným, klubovým až komunitným prostredím, ktoré zohľadňuje požiadavky zamestnancov. Takými sú aj priestory Absolútneho víťaza Office roka, spoločnosti Metrohm Research Slovakia,“ povedal pri príležitosti vyhlásenia ocenení Tomáš Pecek, riaditeľ oddelenia architektúry a projektového manažmentu CBRE Slovensko.

Spoločnosť Metrohm.
Zdroj: CBRE
Spoločnosť Metrohm.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa