Dopyt po prenájmoch v hlavnom meste, najmä ak je reč o dvojizbových bytoch, v roku 2021 rástol. Rovnako stúpol aj záujem o garsónky. Najviac prenájmov bolo v okrese Bratislava I. a polepšil si aj okres Bratislava IV.

Zástupcovia realitnej kancelárie HERRYS tvrdia, že tento trend pokračuje aj v tomto roku. Dopyt po prenájmoch v Bratislave vlani podľa ich štatistík stúpol celkovo o takmer desať percent. Realitná kancelária vlani realizovala 433 tranzakcií, ktoré sa týkali prenájmov.

Zaujímavosťou je, že výrazne vyšší bol aj podiel prenájmov v novostavbách nie starších ako päť rokov. V minulom roku predstavoval v realitnej kancelárii 38 percent zo všetkých realizovaných prenájmov, čo bolo o desať percent viac ako rok predtým.

Stabilné ceny nájmov

Cena nájmu bola relatívne stabilná, pokles v realitnej kancelárii nezaznamenali. „Z pohľadu počtu transakcii sa trh s prenájmami rozbehol, ceny sú pomerne stabilné a dá sa predpokladať, že tento trend bude v roku 2022 pokračovať. Prepad cien nájmu nepredpokladáme, čo je samozrejme dobrá správa pre prenajímateľov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa