Spoločnosť WOOD & Company doplní svoje aktíva podfondu Office o novú kancelársku budovu Astrum Business Park vo Varšave. Budovu získa od spoločnosti Prochem S.A. a investičného fondu LFI. Ide o prvú realitnú akvizíciu investičnej skupiny WOOD & Company na poľskom trhu. Budova má celkovú prenajímateľnú plochu viac ako 23- tisíc štvorcových metrov a je plne prenajatá. Transakcia podlieha potvrdeniu od poľského daňového úradu.

Jeden z najväčších realitných fondov

Podfond Office spoločnosti WOOD & Company je jedným z najväčších realitných fondov zameraných na kancelárske budovy v hlavných mestách regiónu strednej a východnej Európy. Priemerný ročný výnos od založenia podfondu Office je 12,04 percenta.

„Poľsko je najväčšou ekonomikou v regióne strednej a východnej Európy a šiestou najväčšou ekonomikou Európskej únie (EÚ). Je to aj jedna z najrýchlejšie rastúcich ekonomík sveta. Vo Varšave pôsobíme už tri desaťročia a viedli sme množstvo transakčných mandátov a úpisov na Varšavskej burze cenných papierov. S Varšavou máme dlhoročné skúsenosti a veľmi dobre poznáme tunajší trh. Varšavský trh s nehnuteľnosťami sme intenzívne analyzovali viac ako dva roky a vnímame jeho veľký potenciál. Poľský trh s nehnuteľnosťami sa dynamicky rozvíja a zároveň je najlikvidnejší spomedzi krajín strednej a východnej Európy,“ hovorí Vladimír Jaroš, generálny riaditeľ WOOD & Company.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa