Spoločnosť J&T pribrzďuje výstavbu svojho kancelárskeho projektu Westend Square na bratislavskej Patrónke. Komplex s takmer 20-tisíc m2 prenajímateľných priestorov má zatiaľ hotovú hrubú betónovú konštrukciu. Do jari však má odpočívať.

Dočasné zastavenie výstavby TRENDreality.sk potvrdil partner J&T a šéf realitnej vetvy Peter Korbačka. Ako vysvetľuje, očakávajú 152111>výrazné zníženie cien stavebných materiálov a prác v budúcom roku, nechcú sa preto s Westend Square ponáhľať. „Na jar sa bude dať stavať lacnejšie,“ hovorí P. Korbačka.

Westend Square sa uložil na zimný spánok

Dodávateľ stavebných prác ZIPP preto môže čakať tlak na zmeny zmlúv s pohybom cien smerom dole. Ako tvrdí partner J&T, Westend Square je predbežne prenajatý zo 60 percent. Podľa informácií TRENDreality.sk má do tejto budovy premiestniť svoje slovenské sídlo svetový elektrotechnický koncern.

Dôvodom na oddychový čas pri výstavbe je podľa P. Korbačku aj fakt, že finančná kríza pritlačí na ceny nájomného v Bratislave. Westend Square sa chce preto zníženou cenou za výstavbu pripraviť na konkurenčný boj tak, aby mohol ísť s nájomným aj pod „hranicu bolesti“ 10 eur za štvorec mesačne.

Westend Square sa uložil na zimný spánok

Odsun pokračovania vo výstavbe však prinesie aj posun dokončenia zo septembra 2009 na apríl 2010. Pôvodne mal byť Westend Square hotový v priebehu tohto roka. Skladá sa zo 17-podlažnej veže bližšie k súčasnej kancelárskej budove Westend Tower, ďalšej 6-podlažnej budovy pozdĺž Lamačskej cesty smerom ku križovatke s Dúbravskou a spojovacieho traktu.

J&T v zóne Westend vybudoval v minulosti aj komplexy Tower, Court a Point, pričom ide zväčša o staršie rekonštruované budovy. Pripravuje sa aj výstavba ďalších častí Westend Quadrant a Crossing smerom k Lamaču, ktoré by 106319>mali lokalite pridať ďalších celkovo 60-tisíc štvorcových metrov kancelárií.

Westend Square sa uložil na zimný spánok

Ich výstavba sa však tiež oneskorí, Quadrant sa mal napríklad začať stavať už tento rok, developer sa však doň ešte nepustil. Westend Tower už J&T nepatrí, v roku 2006 62435>ju predali realitnej spoločnosti francúzskeho poisťovacieho giganta Axa v rámci balíka s logistickými parkmi.

Foto - Skyscrapercity.com, vizualizácie - J&T