HB Reavis podľa svojho aktuálneho odhadu pravdepodobne dokončí vežu Nivy Tower na čas. Malo by sa tak stať do konca roka.

„Najintenzívnejšie práce prebiehajú v samotnom vnútri, keďže sa postupne chystáme na príchod prvých nájomcov veže,“ uvádza developer.

Najvyššia reštaurácia a fontána

Veža Nivy Tower dosiahla 125-metrovú výšku a aktuálne v nej dokončujú betonáže všetkých nosných konštrukcií a finalizujú osádzanie fasády. Zároveň sa pripravuje na príchod prvých nájomníkov.

„Ide o práce vo výťahových lobby, na schodiskách a samotných poschodiach,“ uviedla hovorkyňa HB Reavis Martina Jamrichová. Pred vchodom do budovy je plánovaná fontána. .

Na vrchu samotnej veže vznikne vyhliadková reštaurácia prístupná celej verejnosti, do ktorej sa bude možné dostať samostatným výťahom. Reštaurácia ponúkne výhľad na panorámu mesta.

Stanica napreduje, Nivy Tower dokončuje fasádu. Pozrite si aktuálne fotografie

 

V podzemí budovy bude zázemie pre cyklistov, kam bude viesť cyklovýťah z prízemia cez samostatný vstup. Na recepcii budú môcť nájomníci využívať novodobé concierge (správcovské) služby, realizovať sa tu majú aj pravidelné výstavy.

Nivy Tower je lokalizovaná je na rohu Svätoplukovej ulice a Mlynských nív a vo výstavbe je od mája 2017. Na trh prinesie 31-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy. Mená nájomcov zatiaľ HB Reavis neprezentuje, minimálne dvoch už má dlhšie potvrdených.

Za dizajnom Nivy Tower stojí britské architektonické štúdio Benoy v spolupráci so slovenským ateliérom Siebert + Talaš, ktorí navrhovali aj koncept pre novú autobusovú stanicu.

Stanica Nivy osadila názov

Rozsiahý skelet budúcej Stanice Nív sa aktuálne mihá stovkami robotníkov. Developer pred novinármi slávnostne odhalil práce na nápise Bratislava vo vstupnej časti. Na stavbe stanice o približne dva mesiace plánuje posledná betonáž stropu.

Práce napredujú aj na ulici Mlynské nivy, rysuje sa už podzemný kruhový objazd. „Na Svätoplukovej ulici sme už takmer dobudovali odbočovací pruh doprava na Mlynské nivy a čoskoro sa púšťame aj do druhého smeru tejto ulice. Z tohto dôvodu dôjde k zúženiu jazdného pruhu v smere na Záhradnícku,“ hovorí investor. Takmer hotová je aj križovatka s Karadžičovou.

Stanica napreduje, Nivy Tower dokončuje fasádu. Pozrite si aktuálne fotografie

 

Developer po dohode s magistrátom v lete informoval, že bulvár Mlynské nivy otvorí v roku 2020. Do premeny ulice nalial HB Reavis zhruba 40 miliónov eur. Práce na novom bulvári sa týkajú 95 stavebných objektov vrátane starej kanalizácie a výmeny sútokovej komory pod križovatkou Mlynské nivy – Karadžičova.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa