Projekt revitalizácie objektu bývalého bitúnku medzi ulicami Landsberger Allee, Otto-Ostrowski-Straße a Hermann-Blankenstein-Straße v Berlíne získal v krátkom čase stavebné povolenie.

V lokalite Alter Schlachthof celkovo pribudne približne 52-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy kancelárskych priestorov, konferenčné priestory a gastronomické prevádzky.

Chcú komunitnú zónu

Názov projektu HB Reavis je DSTRCT a investor verí, že nebude len kanceláriami, ale aj komunitnou zónou. „Historické budovy sa premenia na živý trh s kaviarňami a reštauráciami,“ tvrdí developer v tlačovej správe.

 

Dvojhektárové územie v berlínskej časti Pankow na adrese Landsberger Allee 104 medzi mestskými štvrťami Friedrichshain a Prenzlauer Berg bolo roky opustené, kým ho nezískal developer zo Slovenska. Prípravné stavebné práce developer koordinuje od marca. 

 

Pozemok bol súčasťou približne 50-hektárového areálu Alter Schlachthof. Ten slúžil ako bitúnok, ktorý bol spustošený náletmi počas druhej svetovej vojny, no fungoval až do roku 1991. Ide o rozvojové územie v širšom centre Berlína, kde prebieha revitalizácia a počíta sa s ďalšou výstavbou.

 
HB Reavis spustil výstavbu v areáli starého bitúnku. Má aj prvých nájomcov

Ako TREND Reality informoval už v marci, predošlý vlastník pozemkov chcel v lokalite vybudovať nákupné centrum. Proti tomu sa však vzbúrili obyvatelia.

Prekážal im očakávaný hluk a v petícii argumentovali najmä tým, že v okolí je obdobných centier dostatok. Naopak, ľuďom chýbali skôr školy, voľnočasové centrá či škôlka. A tak musel developer zmeniť plány.

Plán na výstavbu kongresového centra z roku 2008, ktorého súčasťou mala byť zóna s veľkou nákupnou plochou, napokon zmietli po nátlaku obyvateľov a miestnych poslancov zo stola.

HB Reavis hovorí v prípade berlínskeho projektu o ambícii posilniť súčasný stav kreatívneho a technického priemyslu a prilákať do oblasti ľudí širokou ponukou obchodných a voľnočasových aktivít. Developer spomína priestory na organizovanie podujatí, seminárov, prednášok či panelových diskusií so zástupcami rôznych odvetví.

HB Reavis spustil výstavbu v areáli starého bitúnku. Má aj prvých nájomcov

 

V oblasti sa developer chystá realizovať novú koncepciu mobility. Pri dobrej dostupnosti z centrálneho námestia Alexanderplatz počíta aj s dopytom po využívaní verejných priestranstiev.

Nasťahujú sa dve firmy z IT odvetvia

Projekt prináša do industriálnej zóny aj pre HB Reavis charakteristické moderné presklené prvky. Zaujímavé je množstvo zelene, ktoré v plánoch vidieť naprieč celým areálom. O tom, že sa investor snaží udržať projekt „zelený“, svedčí aj priestranná garáž na bicykle. Počíta aj so zelenými strechami. Projektanti zároveň mysleli na spoločenské zóny pre zamestnancov, terasu a šatne so sprchami. 

Projekt momentálne disponuje predbežnou certifikáciou WELL a po dokončení bude ašpirovať na zlaté certifikáty WELL Building Standard, DGNB a na platinový certifikát WiredScore.

Predstava developera o podobe projektu DSTRCT:

HB Reavis už zároveň podpísal kontrakty s prvými nájomcami v DSTRCT.Berlin. Pôjde o domáce spoločnosti Strato AG a 1&1 Ionos, ktoré zmluvy uzavreli ešte pred položením základného kameňa.

Spoločnosti prídu na adresu s vyše 550 zamestnancami. Obe firmy budú mať k dispozícii dovedna 16-tisíc štvorcových metrov pracovnej plochy.

V oboch prípadoch ide o IT spoločnosti. 1&1 Ionos patrí k veľkým svetovým hráčom zaoberajúcich sa webhostingom. Zamestnáva viac ako 7-tisíc zamestnancov v desiatich krajinách.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa