Okrem toho pracujú na oceľových konštrukciách, predpokladaná posledná z nich by sa mala montovať na konci januára. Tvorí sa už aj interiér stanice.

Pri výstavbe 125-metrovej výškovej budovy Nivy Tower dokončujú betonáže všetkých nosných konštrukcií a finalizujú osádzanie fasády.

Pri Nivy Tower bude fontána

„Oceľové konštrukcie sú súčasťou budúcej tržnice a átria. Budú tvoriť ich strechu, cez ktorú budú prirodzene prechádzať slnečné lúče. Dotvorí sa tak pocit otvorenej tržnice barcelonského typu,“ priblížil developer.

V interiéri stanice začína realizovať viaceré práce. „Nájdete tu viac ako 20 profesií, medzi ktorými sú napríklad inštalatéri vody, izolatéri, betonári, murári, taktiež firma, ktorá realizuje stabilné hasiace zariadenia a mnoho ďalších, ktorí sa podieľajú na dokončení stavby,“ spresnil investor.

V prípade výškovej budovy Nivy Tower sa začína demontáž žeriavu s označením J1. Pracuje sa napríklad v technologických podlažiach (30. a 31. poschodie), ale aj v samotnom vnútri stavby, keďže sa postupne pripravuje na príchod prvých nájomcov veže.

„Ide o práce vo výťahových lobby, na schodiskách a samotných poschodiach. O čom sme zatiaľ neinformovali, je fontána, ktorá je plánovaná pred vchodom do veže,“ uviedol developer.

Deklaruje, že napredujú práce aj na ulici Mlynské nivy, kde sa už rysuje podzemný kruhový objazd. „Na Svätoplukovej ulici sme už takmer dobudovali odbočovací pruh doprava na Mlynské nivy a čoskoro sa púšťame aj do druhého smeru tejto ulice. Z tohto dôvodu dôjde k zúženiu jazdného pruhu v smere na Záhradnícku,“ upozorňuje investor. Takmer hotová je podľa jeho slov aj križovatka s Karadžičovou.

Stanicu odovzdajú budúci rok

Novú autobusovú stanicu majú dokončiť v roku 2020 a bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy.

Výstavba projektu Stanica Nivy sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice sa začali v októbri 2017 a boli dokončené v januári 2018.

Funkciu doterajšej autobusovej stanice plní náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave. Investor v auguste informoval, že po bulvári Mlynské nivy, ktorý aktuálne buduje, bude kompletná doprava spustená až po letných prázdninách budúci rok.