Aktuálne sa v prípade Stanice Nivy realizujú posledné časti základovej dosky, v pláne je ich všetky dokončiť v polovici marca. Celú základovú dosku pod novou stanicou bude tvoriť 37-tisíc kubíkov betónu.

V súčasnosti sa už nová Stanica Nivy v časti od Svätoplukovej ulice šplhá nad tretie nadzemné podlažie, ktoré bude najvyšším. Aktuálne tu prebieha betonáž viacerých úsekov a začínajú sa vyhotovovať zvislé konštrukcie – stĺpy a steny.

V tejto časti stavby už HB Reavis zrealizoval štyri predpäté stropy, piaty pripravuje. Na stavbe bude celkovo šesť stromových oceľových stĺpov, z toho štyri 13-metrové a dva 10-metrové.

Hrubé práce do konca roka

V časti pri VÚB banke sa pripravuje vytiahnutie stropov na druhé nadzemné podlažie. V tejto časti bude väčšina stropov predpätá, aby mali autobusy dostatočný manévrovací priestor. Nástupištia tu budú v prvom podzemnom podlaží.

„Predpäté stropy v porovnaní s klasickým betónovaním stĺpov trvajú síce o osem dní dlhšie, ale sú omnoho kvalitnejšie a na stavby takéhoto typu najvhodnejšie (používajú sa napríklad pri budovaní mostov),“ opisuje developer.

S betonážou sa bude 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa