Prestavbu frekventovaného podchodu odštartovala developerská spoločnosť Immocap Group v spolupráci s hlavným mestom v polovici októbra. Doteraz sa realizovali práce na odstránení hliníkového podhľadu a stropnej tepelnej izolácie, vybudovaní koridorov pre peších a aktuálne prebiehajú interiérové asanačné práce, informuje magistrát.

Od 1. decembra sa začnú práce, ktoré si pre bezpečnosť chodcov vyžadujú dočasné uzavretie vstupov do podchodu od Novej tržnice a z električkového nástupiska č. 1, v smere do Ružinova. Dočasné obmedzenia sú plánované do konca marca 2018.

Prestavba podchodu na Trnavskom mýte uzavrie dva vchody

Podchod na Trnavskom mýte - mapa dočasných obmedzení Zdroj: Mesto Bratislava

Pre chodcov budú vyznačené alternatívne trasy na povrchu Trnavského mýta (pozrite si mapku ). V okolí podchodu budú inštalované informačné tabule, ktoré budú ľudí navigovať na obchádzkové trasy. „Je dôležité, aby verejnosť dodržiavala tieto obchádzkové trasy, nakoľko sú navrhnuté v súlade s bezpečnostnými opatreniami a v súlade s pravidlami cestnej premávky,“ vyzýva magistrát.

V podchode aktuálne prebieha asanácia verejných toaliet – sanity, obkladov stien, dlažby, demontáž vnútorných obkladov stien podchodu, lokálna demontáž dlažby v časti budúcich nájomných jednotiek a asanácia technických priestorov v technologickom zázemí podchodu.

Mesto zároveň opravuje povrchy chodníkov od Levickej ulice po križovatku Trnavské mýto a v oblasti pri východe z podchodu Trnavská/Vajnorská, ako súčasť celého projektu podchodu Trnavského mýta. Práce by mali byť ukončené približne do polovice decembra.

Kompletná rekonštrukcia podchodu, ktorý bol otvorený v roku 1975 a denne ním prejde 30-tisíc ľudí, má byť ukončená v lete budúceho roka. Po prestavbe bude podchod plne bezbariérový a vznikne v ňom 18 prevádzok obchodov a služieb. Prevádzkovať ich bude Immocap, ktorý má podchod prenajatý na 15 rokov s päťročnou opciou. Do obnovy investuje 2,5 milióna eur, ďalších 1,2 milióna vynaloží mesto na výmenu eskalátorov a opravu okolia.

Prestavba podchodu na Trnavskom mýte uzavrie dva vchody

Podchod na Trnavskom mýte - práce v podchode Zdroj: Mesto Bratislava