Developerská spoločnosť Realiz predstavila ďalšie podrobnosti prvého slovenského outlet centra pri Voderadoch. Do projektu plánuje investovať približne 72 miliónov eur. Prvú etapu so 60-70 prevádzkami by rada otvorila ešte pred Vianocami 2011.

Druhá fáza by mala priniesť 40 až 50 obchodov. Stavať by sa mala začať koncom roku 2012 a otvoriť v októbri 2013. Tretia fáza je opcia do budúcnosti. Na stredajšej tlačovej konferencii to potvrdil manažér projektu Vladimír Kozár.

V lokalite pri diaľnici D1 vedľa veľkokapacitného výjazdu Voderady má Realiz 22 hektárov pozemkov, s príjazdovými cestami a infraštruktúrou pomohol susedný závod na obrazovky kórejského Samsungu. Investor podľa V. Kozára získal pozemky ako ideálnu lokalitu pre outlet, pretože neležia príliš blízko, ale ani priďaleko od Bratislavy.

Outlet zhltne 72 miliónov eur

Zdroj: 3 jazierko

V okruhu 2-hodinovej cesty autom od budúceho outletu býva až 6,7 milióna ľudí, to však zahŕňa aj rakúske hlavné mesto Viedeň. „Aj keď budeme mať oproti Parndorfu výhodu nedeľného predaja, sústreďujeme sa v prvom rade na slovenských zákazníkov,“ vysvetľuje. Tých je v dojazde zhruba 2,8 milióna.

Investor pripravuje okrem 3 000 parkovacích miest v troch fázach aj budovu s reštauráciami a kaviarňami pri jazierku, ktoré bude zároveň slúžiť na zachytenie dažďovej vody. Okrem toho detské ihriská a ďalšie atrakcie. Zámerom je, aby sa outlet stal cieľom celodenných výletov celých rodín.

Outlet zhltne 72 miliónov eur

Zdroj: 1 ulicka

Nákupné centrum sa má vybudovať s uličkami prekrytými drevenými konštrukciami so strechou, aby návštevníci netrpeli zlým počasím. Obchody by sa mali orientovať v prvom rade na módu, ale plánujú sa aj obchody s obuvou, elektronikou, športovými potrebami alebo knihami a digitálnymi nosičmi.

Realiz sa rozhodol pre výstavbu až potom, čo mu stratégovia svetových značiek potvrdili, že plánovaná lokalita a Slovensko ako krajina sú pre nich zaujímavé. Poradcami projektu sú britské agentúry Rioja, SJ a RLr, architektom je londýnska firma HolderMathias Architects, ktorá už má s projektovaním takýchto centier skúsenosti.

Outlet zhltne 72 miliónov eur

Zdroj: 2 namestie

V súčasnosti je síce maloobchodný predaj obmedzený krízou, Realiz však predpokladá jeho oživenie vďaka hospodárskemu rastu. Centrum sa stavia pre situáciu na trhu o dva roky, vysvetľuje V. Kozár.

Prečítajte si prvé informácie o projekte z 19.5.2010.

Vizualizácie - Realiz

Zobraziť Outlet Voderady na väčšej mape