Obchodno-zábavné centrum CityPark v Nitre pravdepodobne nebude. Jeho výstavbu investor pozastavil. Podľa vlastných vyjadrení bola hlavným dôvodom finančná kríza a sťažený prístup k úveru. Súčasný vlastník projektu hľadá investora, ktorý by do projektu vstúpil. "Sme pripravení odpredať aj 100 % obchodných podielov v investorskej firme," pre TRENDreality.sk približuje Peter Kuliffay z Euro City Park, a.s.

K rozhodnutiu prispeli aj právne spory, citovala agentúra SITA zástupcu spoločnosti. "Boli dielom skupiny ľudí špecializujúcich sa na umelé vyvolávanie súdnych sporov s investormi," cituje P. Kuliffay 141492>augustový článok TRENDU. Ani jedna kauza však podľa neho doposiaľ nebola uzavretá v prospech žalobcov.

Nákupný CityPark v Nitre je zastavený

Záujmom developera naďalej ostáva dokončiť skelet, má sa tak stať do konca januára budúceho roka. Tak, aby sa dala konštrukcia neskôr upraviť podľa predstáv nového majiteľa, prípadne zmeniť využitie.

Firma rokuje aj s budúcimi nájomcami, ktorí už majú podpísané zmluvy o budúcej zmluve. Mnohí chcú v projekte napriek problémom zostať, tvrdí zástupca spoločnosti. Podľa neho je obsadených 60 % priestorov.

K najväčším nájomcom patrí módna značka C&A. Má vyhradených 2-tisíc štvorcových metrov, podľa Jana Sirovátka zo spoločnosti zatiaľ v projekte ostáva. Posledná informácia, ktorú firma má, spomína otvorenie na jeseň 2009. "Ak by platil tento termín, je to ok," hovorí J. Sirovátka. O ďalšom postupe by reťazec uvažoval len v prípade, že by bolo meškanie výraznejšie.

Nákupný CityPark v Nitre je zastavený

Obchodné centrum malo mať 27-tisíc štvorcových metrov prenajímateľných priestorov. 103497>Pôvodný termín otvorenia znel jeseň 2008, celkové náklady zhruba 1,6 miliardy korún. CityPark mal priniesť viac než stovku obchodov, odlišnosť mala spočívať najmä vo vonkajších ihriskách a teda ďalšom využití voľného času.

Do developovania centra sa pred dvoma rokmi pustila spoločnosť ICT Istroconti, a.s., ktorá v Bratislave postavila obytný komplex Podkolibská aj Logibox pri letisku. Do investorskej firmy Euro City Park vstúpil v máji Doprastav, generálny dodávateľ stavby.

Foto a vizualizácia – Euro City Park