Výstavba kancelárskych veží Emporia Towers za viac ako 26,5 mil. eur napreduje slimačím tempom. Od 137352>oficiálneho začiatku výstavby projektu v júli minulého roka pribudla na pozemku na Panónskej ceste v Petržalke len stavebná jama.

Podľa Petra Píša, leasingového a marketingového manažéra developersko-investičnej skupiny Quinlan Private Golub, spoločnosť výstavbu nezastrešuje cez generálneho dodávateľa, ale využíva tzv. „construction management“. Projekt je rozdelený na niekoľko fáz, pričom pre každú sa dodávatelia vyberajú samostatne. V súčasnosti podľa neho uzatvorili v poradí tretí tendrový balík.

Emporia Towers zatiaľ s vykopanou jamou

„Snažíme sa v čo najväčšej miere využiť súčasnú situáciu na trhu v náš prospech, keď klesajú i ceny stavebných prác a materiálov. Realizujeme preto tendrovací proces postupne. Predpokladám, že ďalšia fáza výstavby prvej budovy sa rozbehne naplno v polovici marca,“ hovorí marketingový manažér. 

Investor mieni prvú vežu s vyše 11-tisíc m2 kolaudovať v januári 2010. V marci by sa mohli sťahovať prví záujemcovia. Podľa P. Píša majú v súčasnosti rozbehnuté rokovania s tromi spoločnosťami, s potenciálom obsadenia v prípade úspechu na zhruba 60% celkovej plochy prvej etapy.

Výstavbu druhého vežiaka plánuje investor spustiť až po tom, čo bude prvá budova naplnená aspoň na 80 %. Dve 14-podlažné budovy by po dokončení mali ponúknuť takmer 22-tisíc štvorcových metrov administratívnej plochy. Na prízemí sa budú nachádzať obchody a služby. 127649>Pôvodný termín ukončenia výstavby bol tretí kvartál roku 2009.

Foto - Martin Rojko

Vizualizácia na titulke - Quinlan