Dvojica administratívnych veží Emporia Towers, ktorých výstavba má naštartovať v najbližších dňoch, zmenila vlastníka. Od investorskej spoločnosti ALK Variant shop ich odkúpila skupina Quinlan Private Golub. Predpokladané investičné náklady prevyšujú jednu miliardu korún. Celú transakciu zastrešila realitno-poradenská spoločnosť Apollo Property (SR).

Administratívne budovy najvyššej kvality 92902 target=blank>vyrastú medzi petržalskou železničnou stanicou a Panónskou cestou. Štrnásťposchodové budovy poskytnú spolu približne 22-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov, z ktorých je v súčasnosti prenajatých viac ako tretina. Ponuku doplnia obchodné priestory na ploche zhruba päťsto štvorcových metrov. K dispozícii bude aj trojpodlažné podzemné parkovisko s kapacitou 346 miest.

Veže Emporia zmenili majiteľa

Prenájom priestorov zabezpečuje dvojica realitných spoločností CB Richard Ellis a Apollo Property. “Vďaka spojeniu najväčšej medzinárodnej realitno-konzultačnej spoločnosti a lokálnej realitnej spoločnosti sa zaistí maximálna pridaná hodnota pre prenájom nášho nového projektu v Bratislave“, uviedol vo vyhlásení Guy Speir, riaditeľ prenájmu a marketingu spoločnosti QPG pre strednú a východnú Európu.

“Sme veľmi radi, že môžeme opäť spolupracovať na projekte, ktorý sa výrazne líši od masovej produkcie kancelárskych priestorov dominujúcich lokálnych developerov,” povedal výkonný riaditeľ CB Richard Ellis Slovensko Joerg Kreindl. “Okrem toho sme presvedčení, že Petržalka sa stáva novou a najmä perspektívnou lokalitou pre výstavbu kancelárskych priestorov. Kde inde by sa mali stavať kancelárske budovy, ak nie v blízkosti ľudí, ktorí v nich budú pracovať,“ mieni J. Kreindl. 

Vizualizácia - Quinlan Private Golub