Zámena pozemkov medzi samosprávou a investorom sa uskutočnila na poslednú chvíľu – plánovaný projekt na Hagarovej ulici v Rači sa totiž dopracoval k stavebnému povoleniu.

Poslanci mestskej časti zámenu odhlasovali na druhý pokus začiatkom roku 2015. V tomto prípade z toho profitoval investor aj tým, že namiesto jedného pozemku získal dva.

Rača spoločnosti IRP Invest ponúkla pozemky s výmerou 1 500 štvorcových metrov pri Peknej ceste a k tomu aj pozemok medzi rodinnými domami na rohu Mrázovej a Hruškovej ulice (necelých 4-tisíc m2).

Pôvodný pozemok investora na Hagarovej mal síce len 1 450 štvorcových metrov, no spoločnosť argumentovala, že jeho hodnota vzrástla vzhľadom na dovtedajšie náklady a investície. Firma napokon nadobudla pozemky s celkovou výmerou 5 500 m2.

Výšku zachovali

Bytovka pod oknami ľudí na Hagarovej sa teda nepostavila, no investor sa pustil do zámeru v novom území – na menšom z pozemkov, ktoré získal od mesta.

Ide o pozemok medzi Vrbenského ulicou a Peknou cestou vedľa areálu Slovenskej grafie. Z východnej strany susedí s bytovou zástavbou a garážami na Hagarovej a Kadnárovej ulici, z južnej strane je krasňanské futbalové ihrisko.

Spoločnosť IRP Invest tu naplánovala 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa