V kopcovitej časti Starého Mesta, ktorej dominuje Bratislavský hrad, vyrastá menší moderný projekt Hausberg. Architekt Iľja Skoček ml. navrhol zástavbu, ktorá výškou a striedmym výrazom zapadne do okolia. Budova je vsadená do záhrad a jej strecha bude zelená. Dizajnu budovy dominuje kombinácia dreva, prírodného betónu a skla.

Striedma achitektúra

Architekt I. Skoček ml. uviedol, že sa pokúsili navrhnúť dom, ktorý akoby tu stál už dávno. Neokázalý ani výrazný, ale solídny, ktorého kvality potvrdí aj čas. Cieľom jeho a investorov je stavba, ktorá zachová a doplní estetický a kultúrno-historický rozmer tejto hodnotnej bratislavskej štvrte.

Klingerka v Bratislave
Neprehliadnite

Klingerka prinesie do bratislavského Ružinova veľký moderný park s ihriskom

Ambíciou je vizuálne príjemný kontrast v lokalite hradného kopca, na pozemku na okraji vilovej štvrte medzi ulicami Partizánska a Bradlianska. Ukončenie stavebných prác je naplánované na december budúceho roka. O projekte informovala realitná kancelária Lexxus.

Takmer päťdesiat bytov

Budova so 47 bytmi má štyri nadzemné podlažia a ustúpené piate podlažie. Naprojektované byty sú dvoj- až štvorizbové, na ustúpenom piatom podlaží budú len penthousy. Na prízemí po oboch stranách ulíc budú štyri nebytové priestory pre doplnenie občianskej vybavenosti pre obyvateľov domu a okolie. Na prízemí bude okrem nich situovaná aj viacúčelová súkromná športovo-relaxačná zóna. Bytové jednotky budú v predaji ako holobyt, investorská spoločnosť Hausberg je však pripravená dokončiť interiér v štandarde podľa individuálnych požiadaviek klientov.

Bezpečnostné opatrenia

Vjazd do garáží a vstupy do budovy budú z oboch ulíc cez niekoľko bezpečnostných úrovní. Obyvatelia budú parkovať vo vnútorných parkovacích boxoch s možnosťou dobíjania elektromobilov a na vonkajších parkovacích miestach na pozemku. K dispozícii bude priestor na zaparkovanie 85 automobilov.

Projekt Prístavná v Bratislave
Neprehliadnite

V bratislavskej Prístavnej 1 budú byty aj škôlka. V súčasnosti búrajú staršie stavby