V rozširujúcej sa zóne bratislavského downtownu, v širšom centre hlavného mesta, pribudne rezidenčný projekt Prístavná 1 v lokalite rovnomennej ulice. Pôvodne administratívna zóna s 10-tisíc pracovnými miestami sa postupnými zmenami stáva zónou s mestským bývaním a pešo dostupnou občianskou vybavenosťou, uviedol developer projektu Grafobal Group Devolopment.

Strategická poloha

Budúci obyvatelia  projektu Prístavnej 1 z dielne oceňovaného ateliéru AVK Architects majú v susedstve dunajské nábrežie s nákupným centrom Eurovea, budúci dopravno-nákupný komplex Stanica Nivy na Mlynských Nivách, biznis centrum, zdieľané pracovné priestory v zrekonštruovanej Jurkovičovej Teplárni či centrálne trhovisko na Miletičovej ulici. V súčasnosti búra developer pôvodné stavby. Bývalé administratívne budovy a sklady začal likvidovať v júni.

Projekt Metropolis
Neprehliadnite

Začali stavať bratislavský Metropolis, dokončia ho v roku 2023

Parkovanie v podzemí

Byty budú stáť v blízkosti rušnej ružinovskej Prístavnej ulice. Projekt podľa developera spĺňa všetky požiadavky vyplývajúce z umiestnenia stavieb. Pri projektovaní a realizácii bude prihliadať aj na aspekty, ktoré so sebou lokalita prináša. V Prístavnej 1 je naplánovaných 95 bytov a ateliérov, z ktorých je zatiaľ predaných či rezervovaných 48 percent. Ateliér môže slúžiť majiteľovi aj ako pracovný priestor. Byty predáva developer v štandarde s chladenými stropmi či hliníkovými žalúziami. V podzemí má byť 304 parkovacích miest.

Odovzdanie škôlky

Podľa oficiálnych informácií bude súčasťou projektu aj materská škola, ktorá je primárne určená pre obyvateľov Prístavnej 1. „Aktuálne rokujeme s viacerými záujemcami, medzi ktorými je aj mestská časť Bratislava-Ružinov. Kolaudácia projektu je naplánovaná na štvrtý kvartál 2023, keď prebehne aj odovzdanie priestorov budúcim vlastníkom materskej školy,“ uviedol developer na otázku o predškolskom zariadení.

V súvislosti s aktuálnym dôrazom na ekológiu je výstavba projektu zameraná na obnoviteľné zdroje. Využíva tepelné čerpadlá na báze vody pre vykurovanie a chladenie. Keď jeden objekt chladí, druhý využíva odbúranú energiu napríklad na ohrev teplej vody. Súčasťou okolia budov je aj detské ihrisko a zelené oddychové plochy.