V polyfunkčnom súbore v lokalite Horné Krčace v blízkosti električkovej trate, oproti štadiónu ŠKP Dúbravka, majú byť byty aj rekreačné apartmány. Projekt od developera Penta Real Estate je aktuálne v etape posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA), investor predložil tento týždeň dokumentáciu. Zároveň pripravuje podklady pre územné rozhodnutie. Začiatok stavebných prác pre 520 bytov a 280 rekreačných ubytovacích jednotiek je naplánovaný na tretí štvrťrok 2023 po získaní stavebného povolenia.

Penta v hlavnom meste pokračuje vo výstavbe novej mestskej štvrte Bory v Bratislave-Lamači, ktorá prinesie vyše 1 500 bytov, aktuálne 2 .fázu 2. etapy Bory Nový dvor a 3. etapa Bory Promenáda, 4. etapa Borov je v procese získavania stavebného povolenia. Súčasťou štvrte bude aj nemocnica novej generácie Bory, ktorá je tiež vo výstavbe.

Materská škôlka Lamač
Neprehliadnite

V bratislavskej štvrti Bory otvoria od septembra škôlku

 

Nadštandard na trhu

Podľa seniorného projektového manažéra Marcela Martišku projekt Medze posunie realitný development v Bratislave opäť o kúsok dopredu, pretože pôjde o technologický nadštandard na trhu. Koncept projektu vychádza zo záujmu o dostatok verejného priestoru s veľkým množstvom zelene, v ktorom sa spojí komunitná atmosféra s mestským charakterom bývania v blízkosti prírody.

Medzinárodnej architektonickej súťaže na uvedené územie sa zúčastnili architektonické ateliéry zo Slovenska, Českej republiky, Dánska, Holandska a Slovinska. Víťazný návrh je z dielne slovenského ateliéru Pantograph. „Pantograph vyhral vďaka kvalite návrhu, ktorý zohľadňuje miestne danosti a charakter územia, kvalitu bývania v spojení s prírodou či transformáciu a modeláciu objektov do kopca,“ povedal o víťaznom návrhu Dušan Ševela v Penta Real Estate Slovenko.

  Developer poskytol vizuálizácie, ktoré majú pracovný charakter a  sú to súťažné vizualizácie víťazného architektonického návrhu.

Blízkosť lesa

Penta Real Estate postaví v kopcovitom území, v troch zónach, 22 nadzemných objektov s dvomi až trinástimi nadzemnými podlažiami. Celková nadzemná podlahová plocha predstavuje takmer 45-tisíc m2. Spodná časť má mestskejší charakter s napojením na novozrekonštruovanú električkovú radiálu. Vzniknú tam priestory pre obchody aj bývanie. „Stredová zóna bude mať komunitný charakter. Tretia zóna je koncipovaná primárne pre rezidenčnú funkciu. Všetky tri zóny budú mať prirodzené prepojenie do blízkeho lesa,“ doplnil.

Nemocnica Bory, stav v apríli 2021
Neprehliadnite

V nemocnici Bory napredujú, už montujú vzduchotechniku

Pribudne námestie

Súčasťou celého projektu bude aj občianska vybavenosť ako materská škola, obchodné prevádzky a 1 246 parkovacích miest, z ktorých viac ako 90 percent bude v podzemí, s cieľom maximalizovať množstvo zelene a oddychových zón v rámci celého areálu. Ponúkne aj detské ihriská, vodné prvky aj námestie. Obyvatelia budú mať k dispozícii okrem oddychových zón aj priestory pre cyklostátie. V bezprostrednej blízkosti projektu sa nachádza zastávka električky – projekt vyrastie priamo pri novozrekonštruovanej električkovej radiále, letné kúpalisko, kaviareň, futbalový štadión a iné športové zariadenia, potraviny, čerpacia stanica a rôzne iné obchodné prevádzky. V pešej dostupnosti je základná a stredná škola, zdravotnícke zariadenia či napojenie na diaľnicu.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré, rovnako ako Svet zdravia, patrí finančnej skupine Penta