Ešte koncom roka 2018 sa na pozemku v centre Bratislavy začali búracie a prípravné práce. Developer zhodil sedempodlažnú administratívnu budovu z 90. rokov minulého storočia aj storočný dvojpodlažný bytový dom. Ten chce čiastočne nahradiť replikou fasády pôvodného objektu.

Kesselbauer majú tvoriť dva rozdielne vysoké objekty, ktoré sa budú líšiť aj architektonickým štýlom. Spolu vytvoria pôdorys v tvare písmena „U“. Začiatok výstavby naplánovala Proxenta na druhú polovicu roku 2019 s dokončením v roku 2021. Nové termíny zatiaľ nie sú určené. 

Neprípustné odvolanie

V rezidenčnom komplexe je naplánovaných 116 bytov. Do predaja išli dvoj- a trojizbové jednotky. Väčšina bytov má balkón alebo lodžiu, horné byty terasy.

Cenník bytov nemá Proxenta na webe projektu zverejnený, záujemcovia si musia vyžiadať ponuku osobne. Na úvod predaja spoločnosť uvádzala, že ceny sa pohybovali na úrovni od 147 500 po 490-tisíc eur. Cena za štvorcový meter tak bola medzi okolo 3-tisíc eur.

Developer aktuálne tvrdí, že projekt vypredal. Všetci kupujúci tak čakajú spolu s Proxentou na zelenú od stavebného úradu. Na prízemí sa nachádza aj deväť obchodných priestorov.

Mestská časť Staré Mesto síce začiatkom augusta minulého roka vydala územné rozhodnutie, proti nemu však prišlo netradičné odvolanie. Ako informoval TREND Reality, adresovali ho obyvatelia, ktorých dom priamo nesusedil s objektom.

Doručili ho vtedy majitelia chátrajúceho domu na Banskobystrickej ulici 14, ktorý sa nachádza na sever od budúceho rezidenčného komplexu, zhruba vo vzdialenosti 30 metrov.

Traja vlastníci domu sa 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa