Na pozemku s rozlohou 2 200 štvorcových metrov bol ešte v roku 2008 naplánovaný polyfunkčný komplex s kanceláriami, siedmimi bytmi, apartmánmi, obchodnou pasážou a novým kinom.

Projekt pôvodne navrhol architekt Ľubomír Závodný, ktorého preslávila najmä centrála VÚB banky. Výstavba bola vtedy nacenená na 500 miliónov slovenských korún, teda približne 17 miliónov eur.

Projekt mal byť dokončený do dvoch rokov. Vypukla však finančná kríza, ktorá zabrzdila viaceré rozpracované projekty vrátane tohto.

Podmienkou je kino

So stavbou mal investor začať v roku 2010, ale nestalo sa tak a v roku 2016 pozemky získala akciová spoločnosť Metropolitan Star. Tá začala prípravy na realizáciu projektu a jeho prepracovanie zverila do rúk novému architektonickému štúdiu Vavrica Architekti.

Projekt ožil pred rokom, kedy developer prekreslil sedem bytov na dvadsať a škrtol apartmány. Aktuálna podoba je už ovplyvnená štúdiom Vavrica Architekti, ktoré sa však držalo pôvodného dizajnu Ľ. Závodného.

Pri predaji objektu, ktorý mestskí poslanci schválili ešte v roku 2007 za 60 miliónov korún, bolo podmienkou zachovanie filmovej prevádzky na minimálne desať rokov.

Byt aj za vyše pol milióna. Projekt Metropolitan Star spustil predaj

 

V projekte bolo pre kinosálu podľa dokumentov predložených štátnym orgánom vyhradených 442 štvorcových metrov. Premietanie filmov zostáva podmienkou aj pre aktuálneho developera. Ten na webe projektu zatiaľ kino nespomína, podmienku by však mal splniť.

Zrejme ale bude ľadať dohodu s mestom, ktorá by mohla zaŕňať napríklad vytvorenie kultúrneho priestoru, prípadne kaviarne s premietaním.

Kancelárie smerom do rušnejšej ulice

Budova bude mať osem nadzemných podlaží s retailom na prízemí. Z ulice Námestie 1. mája bude mať Metropolitan Star orientované kancelárie a z Banskobystrickej byty.

Z celej sklady sú štyri byty štvorizbové s rozlohou 128 štvorcových metrov. Šesť jednotiek je trojizbových s rozlohou od 80 po 139 štvorcových metrov a päť dvojizbových s rozlohou 52 štvorcových metrov. Rozmery piatich bytov na dvoch najvyšších poschodiach nie sú známe a ani v oficiálnej ponuke na predaj.

Pôvodne dokumentácia počítala so 7-tisícmi štvorcových metrov kancelárií a objekt mal priniesť aj štvorpodlažné podzemné garáže s kapacitou 167 parkovacích miest. Reálny počet stojísk ani objem kancelárií nateraz investor nešpecifikuje.

Byt aj za vyše pol milióna. Projekt Metropolitan Star spustil predaj

 

Na webe píše o projekte len v súvislosti s bývaním. Objekt ponúkne nadštandardné podlahové vykurovanie, vlastnú plynovú kotolňu, privátny vstup do budovy, hliníkové okná, pivničné kobky a parkovacie miesta.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa